12 grudnia 2016

Mądrzejszy Niemiec po szkodzie? Zwielokrotnione siły ochrony na zakończenie roku w Kolonii

(Fot. Reuters / Wolfgang Rattay / Forum)

Sześćset napaści na tle seksualnym, kilkaset aktów rabunku i zaledwie dwóch skazanych sprawców – taki bilans ubiegłorocznej nocy sylwestrowej w Kolonii skłonił władze miasta i służby porządkowe do zwielokrotnienia sił policyjnych, które będą zabezpieczać tegoroczne imprezy otwarte w ostatnim dniu roku.

 

Nad bezpieczeństwem uczestników zabaw na pożegnanie AD 2016 czuwać ma 1,5 tysiąca policjantów, czyli dziesięciokrotnie więcej niż przed dwunastoma miesiącami. Część z nich ubrana będzie po cywilnemu.

Funkcjonariusze przyznają się do porażki w czasie ubiegłorocznego Sylwestra. Dowódca kolońskiej policji Juergen Mathies mówił o swojej złości i konsternacji na wspomnienie chaosu i bezprawia, jakie zapanowało w wówczas mieście. Dodał, że podobna sytuacja nie może się już więcej powtórzyć.

Policjantów wspomoże sześciuset pracowników ochrony. Dodatkowe zabezpieczenie stanowić mają kamery, które w liczbie ponad dwustu pomagać będą służbom porządkowym.

Plac, na którym przed rokiem doszło do największej eskalacji napaści z udziałem głównie imigrantów z Afryki Północnej, objęty zostanie zakazem odpalania fajerwerków.

 

Źródło: tvp.info/IAR

RoM

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie