8 października 2021

Magdalena Środa pozwana za słowa o „rychłym wymarciu niezaszczepionych”? Janusz Korwin-Mikke zapowiada powództwo

„Można mieć tylko nadzieję, że gawiedź niezaszczepiona wymrze rychło” – za swoje słowa o przeciwnikach segregacji sanitarnej Magdalenę Środę mogą spotkać konsekwencje. Poza używaniem obraźliwych słów, profesor etyki wprost zasugerowała, że liderzy protestu przeciwko uprzywilejowaniu zaszczepionych gardzą manifestantami i wykorzystują ich, tymczasem sami już dawno przyjęli szczepionkę. Jeden z polityków Konfederacji zapowiada, że odpowie na te oskarżenia pozwem.

W swoim skandalicznym wpisie, obrażającym uczestników tegorocznego Marszu Wolności i Suwerenności prof. Magdalena Środa sugerowała, że politycy sprzeciwiający się segregacji epidemiologicznej nie wierzą w głoszone przez siebie hasła. „Korwin i Braun z pewnością zaszczepieni”, napisała „uczona”. Tymczasem w trakcie samego wydarzenia posłowie deklarowali, że nie przyjęli preparatu przeciwko COVID-19. Janusz Korwin Mikke zapowiedział że z powodu zarzutu kłamstwa postawi autorkę wpisu przed sądem.

„Ośmieszyła się, bezpodstawnie nazywając pół Polski kretynami – ale też obraziła mnie osobiście twierdząc, że jestem (…) zaszczepiony (…). Czyli: Okłamuję całą Polskę co do faktu zaszczepienia – i postępuję inaczej, niż to głoszę” – napisał prezes liberalnej partii KORWIN zapowiadając, że nie pozwoli by obraza uszła płazem.

Wesprzyj nas już teraz!

„Wyrażam nadzieję, że język Jej skołowacieje, a palce, którymi wystukała to na klawiaturze, uschną. Nie czekając jednak na to pozwę Ją do sądu – podsumował w swoim stylu. Wcześniej Konfederacja zwróciła się do władz Uniwersytetu Warszawskiego o ukaranie Środy, zatrudnionej w Zakładzie Etyki na Wydziale Filozofii UW.

Źródła: dorzeczy.pl

FA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(5)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez