Dążenie do przeforsowania adopcji dzieci przez pary homoseksualne nie zyskuje poparcia Maltańczyków. Według sondażu temu pomysłowi sprzeciwia się 80 procent z nich. Jak powiedział jeden z maltańskich biskupów, politycy mają obowiązek wzięcia pod uwagę wyników tego sondażu. Legalizacji homo-adopcji sprzeciwia się także partia opozycyjna. W zasadzie przesądzona jest natomiast popierana przez główne partie legalizacja małżeństw homoseksualnych.
Badanie zostało zlecone przez Kościół, a przeprowadziła je firma konsultingowa Misco. Uwypukliło ono różnice związane z wiekiem respondentów. Największy odsetek przeciwników homo-adopcji był wśród osób w wieku powyżej 65 lat. U osób w wieku 25-64 przeciwnych było 81 proc. Największym poparciem adopcje dzieci przez homoseksualistów mają wśród najmłodszych uczestników badania – od 18 do 24 lat. Jednak nawet w tej grupie większość – 53,5 proc. była przeciwna temu pomysłowi.
Wesprzyj nas już teraz!
Dążenia władz do uchwalenia ustawy legalizującej adopcję dzieci przez pary homoseksualne spotkało się z krytyką opozycjonistów i Kościoła. Szczególnie dobitnie przeciw zmianom w prawie wypowiadał się biskup Charles Scicluna. W Boże Narodzenie wezwał on, aby nie niszczyć „rodziny opartej na trwałej więzi między jedną mężczyzną i jedną kobietą”. Z kolei w wywiadzie dla agencji informacyjnej Avvenire powiedział, że głosowanie za „prawem tak szkodliwym dla dobra wspólnego jest głęboko niemoralne”. Podobne stwierdzenie pada w ogłoszonym w 2003 r. dokumencie Kongregacji Nauki Wiary „Uwagi dotyczące Projektów Legalizacji Związków Między Osobami Homoseksualnymi”.
Jak przypomina Gavin Muscat na łamach portalu lifesitenews.com Legalizacja związków homoseksualnych i adopcji dzieci przez sodomitów była obietnicą, którą premier Malty Joseph Muscat złożył przed wyborami w marcu ubiegłego roku. Podczas kampanii nie mówił on jednak o pomyśle adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Obecna debata dotyczy tej ostatniej kwestii. Legalizacja homo-małżeństw jest popierana także przez opozycjonistów.
Jeśli legalizacja tzw. małżeństw homoseksualnych i adopcji przez pary sodomitów dojdzie do skutku, będzie to kolejne odejście państwa maltańskiego od etyki chrześcijańskiej. Jeszcze kilka lat temu był to jedyny kraj w Europie, w którym nielegalne były rozwody. Usankcjonowano je dopiero w lipcu 2011 r. Z kolei kontakty homoseksualne zalegalizowano na wyspie w 1973 r. W 2002 r. uchwalono zaś prawo zabraniające pracodawcom dyskryminowania homoseksualistów.
Źródło: lifesitenews.com
Mjend