26 kwietnia 2013

Homoseksualiści w Meksyku mają nowy sposób na wymuszanie małżeństw homoseksualnych. Wykorzystują luki prawne i rejestrują oni swój związek na poziomie gminy, za przyzwoleniem życzliwych polityków. Doprowadziło to do legalizacji homo-małżeństw w niektórych stanach. Co gorsza, pod wpływem tych działań, odmowa homo-małżeństw została uznana za niekonstytucyjną przez meksykański Sąd Najwyższy. 


Sposób ten został już sprawdzony w stanie Quintana Roo, w którym dwie lesbijki i dwóch homoseksualnych mężczyzn wykorzystało luki w prawie aby zarejestrować swoje związki jako „małżeństwa” w 2012 r. Zgodnie z prawodawstwem tego stanu śluby cywilne mogą brać „pary”, które „umawiają się ze sobą”. Brakuje w nim określenia płci tych par, co wykorzystali homoseksualiści. Gdy rząd Quintana Roo odmówił uznania tego małżeństwa, „nowożeńcy” poskarżyli się do prokuratury stanowej oraz Narodowej Komisji Praw Człowieka. Taktyka ta okazała się skuteczna – rząd zaakceptował, że związek ten był małżeństwem. Od tej pory można uznać, że śluby homoseksualne w Quintana Roo są legalne.

Wesprzyj nas już teraz!

Podobną taktykę zastosowali homoseksualiści w Oaxaca. Różnica polegała jednak na stanowym prawodawstwie, w którym małżeństwo określano jako związek heteroseksualny. W 2011 r. pary pederastów prosiły miejskich urzędników o „ślub”. Gdy spotykali się z odmową, odwoływali się do Sądu Najwyższego w Meksyku. W ubiegłym roku meksykański Sąd Najwyższy wydał orzeczenie zgodnie z którym heteroseksualna definicja małżeństwa jest „niezgodna z konstytucją”, gdyż „działa przeciw auto-determinacji ludzi i prawu do swobodnego rozwoju ich osobowości”. Choć decyzja nie jest jeszcze prawomocna jako ogólnie obowiązująca, to obliguje stan Oaxaca do uznania za małżeństwa związki trzech konkretnych par, które wygrały pozew.

Z kolei w stanie Colima, homoseksualiści zaczęli rejestrować swoje związki, jednak sprzeciwia się temu gubernator Mario Anguiano Moreno. Przykładem jest tu pięć homo-małżeństw zarejestrowanych w gminie Cuauhtemoc. Burmistrz gminy Indira Vizcaíno Silva jest zdeklarowaną zwolenniczką homo-małżeństw. – Sądzę, że naszedł czas, by w tej kwestii wypowiedział się parlament stanowy, który powinien wziąć pod uwagę poglądy większości w tej kwestii – powiedział. Większość mieszkańców tego stanu ma zaś poglądy katolickie i konserwatywne i na jej wsparcie liczył gubernator.

Jak jednak zauważa portal lifesitenews.com, biorąc pod uwagę wyrok Sądu Najwyższego Meksyku, homo-małżeństwa mogą być zalegalizowane nie tylko w stanie Colima lecz nawet w całym Meksyku. Małżeństwa homoseksualne są legalne w krajach takich jak Belgia, Kanada, Dania, Islandia, Holandia, Norwegia, Hiszpania, Portugalia, RPA, Szwecja, Argentyna, Urugwaj, Nowa Zelandia, a od kilku dni także Francja.

Źródło: lifesitenews.com

mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 311 931 zł cel: 300 000 zł
104%
wybierz kwotę:
Wspieram