19 grudnia 2022

Messi dziękuje Bogu za wygrany turniej. Piłkarski mistrz składa świadectwo chrześcijańskiej wiary

(fot. prtscr/yputube/ TVP Sport)

Lionel Messi, supergwiazda świeżo koronowanych mistrzów świata w piłce nożnej – Argentyny, zaraz po wygranej wyznał wiarę w Boga. „To jest po prostu niewiarygodne. Wiedziałem, że Bóg da mi to trofeum, byłem tego pewien – to była dla nas wielka radość” – powiedział 35-letni kapitan drużyny w pierwszym wywiadzie w niedzielny wieczór bezpośrednio po finale z Francją na katarskim stadionie Lusail, który był niezwykle emocjonujący i skończył się rzutami karnymi.

Z punktu widzenia najbardziej znanego austriackiego „piłkarskiego duszpasterza”, pochodzącego z Polski, ks. Krzysztofa Pelczara, wypowiedź ta doskonale wpisuje się w liczne inne świadectwa wiary piłkarzy. – Moim zdaniem wypowiedzi dotyczące wiary były tym razem bardziej obecne niż na jakimkolwiek innym mundialu – powiedział kapelan klub Rapid Wiedeń w wywiadzie dla austriackiej agencji katolickiej Kathpress. Duchowny zwrócił uwagę, że dziesiątki uczestników mundialu z różnych krajów publicznie deklarowało w wywiadach lub na swoich kanałach w mediach społecznościowych, że Bóg dał im talent i siłę lub że codziennie modlą się i czytają Biblię. – Słowa Messiego po finale są tego ukoronowaniem – stwierdził kapłan.

– Tytuł zwieńczył również karierę tego zawodnika, który jest zdecydowanie „specjalną konstrukcją” Boga – stwierdził kapelan oceniając postawę Lionela Messiego. Jego zdaniem siedmiokrotny zdobywca „Złotej Piłki”, który w finale z drużyną Francji dał Argentynie prowadzenie w 23. minucie z rzutu karnego i dołożył się do zwycięstwa w 109. minucie w rzutach karnych, jak nikt inny „rozpakował dar, który powierzył mu Bóg – mianowicie swoje zdolności piłkarskie”. – Pomnożył ten dar dzięki ciężkiej pracy i ufności w Bożą pomoc. Messi nie wstydzi się nazywać tego po imieniu – powiedział ks. Pelczar.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej FIFA, zabroniła drużynom uczestniczącym w Mistrzostwach Świata w Katarze widocznego umieszczania haseł religijnych na elementach ich wyposażenia. Przepis, który ks. Pelczar uważa za niezrozumiały, „zwłaszcza gdy przekazywanie innego rodzaju wiadomości jest dozwolone”. – Nie można było jednak zakazać zawodnikom wypowiadania się, wykonywania gestów takich jak wykonywanie znaku krzyża czy wyciąganie rąk ku niebu po zdobyciu bramki (…) – zwrócił uwagę ks. Pelczar.

Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze inicjatywa mediów społecznościowych pod nazwą „Glaubensimpulse” (Impulsy Wiary), która została uruchomiona w Tyrolu, uzmysłowiła, jak ważną rolę odgrywa wiara w życiu gwiazd piłki nożnej. Każdego dnia zamieszczano na swoich kanałach wypowiedź zawodnika, co docierało do ponad 700 tys. osób – wynika z poniedziałkowego oświadczenia międzywyznaniowego operatora IM (Impuls Medien). Na Facebooku, Instagramie, Twitterze i Telegramie przez 29 dni meczowych wypowiadało się czterech uczestników mundialu z Niemiec, po dwóch z Belgii, Brazylii, Anglii, Francji, Chorwacji, Holandii, Polski, Portugalii i Szwajcarii oraz po jednym z Argentyny, Kostaryki, Kolumbii, Nigerii, Korei Południowej, Urugwaju i USA.

KAI/oprac. FA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(15)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 297 230 zł cel: 300 000 zł
99%
wybierz kwotę:
Wspieram