20 lipca 2018

Międzynarodowy Różaniec Święty za Ojczyznę. Rusza wielka akcja modlitewna

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com)

Już 15 sierpnia katolicy na całym świecie będą codziennie modlili się w ramach akcji Międzynarodowy Różaniec Święty za Ojczyznę. Do inicjatywy przyłączyły się takie kraje jak: USA, Australia, Irlandia, Wielka Brytania, Włochy.

 

Modlitewny szturm będzie trwał od 15 sierpnia do 7 października. Zatem rozpocznie się w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zakończy w święto Matki Bożej Różańcowej.

 

Do włączenia się do akcji w Polsce zachęca Krucjata Różańcowa za Ojczyznę. Jak zapowiedzieli organizatorzy w ostatnim dniu inicjatywy w Polsce zostaną odprawione Msze św. w intencji ojczyzny, a wielu miejscowościach odmówiony zostanie publiczny różaniec.

 

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę przypomniała też, że modlitwa różańcowa, jako narzędzie duchowej walki o odrodzenie moralne Polski jest odpowiedzią na nauczanie prymasów: kard. Augusta Hlonda i kard. Stefana Wyszyńskiego.

 

Źródło: gość.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie