8 sierpnia 2017

Mikroczip w dłoni. Szwedzka firma testuje alternatywę dla zwykłego biletu kolejowego

(Zdjęcie ilustracyjne. By Amal Graafstra (ishmell) (Flickr) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons)

Szwedzkie linie kolejowe SJ to pierwsza na świecie firma umożliwiająca klientom zastąpienie tradycyjnego biletu już nie tylko dowodem transakcji w smartfonie a… mikroczipem umieszczonym w dłoni.

 

Rozwiązanie znajduje się na razie w fazie testów i dedykowane jest do posiadaczy mikroczipów oraz – jednocześnie – programów lojalnościowych SJ Prio.

 

„Jeśli nie chcecie sobie zawracać głowy biletem, kartą, biletem w telefonie, etc. wystarczy wam członkostwo, chip, smartfon z aplikacją dzięki której powiążecie numer członkowski z chipem, a także rzecz jasna bilet wykupiony w ramach SJ Prio. Kupuje się go przez internet, jak zwykły bilet kolejowy” – informuje portal transport-publiczny.pl.

 

Mimo skomplikowanej terminologii dotyczącej czipu korzystającego z technologii NFC, wszystko sprowadzać ma się dla podróżującego do przyłożenia ręki do smartfona kontrolera.

 

Źrodło: transport-publiczny.pl

MWł

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie