27 grudnia 2020

Minister Dworczyk: zaszczepieni będą osobami o innym statusie

(Fot. A. Witwicki / Forum)

Szef kancelarii premiera Morawieckiego potwierdził, że nakłanianie Polaków do przyjęcia szczepionki nie ograniczy się tylko do słownych zachęt w ramach tak zwanej kampanii informacyjnej. Zyska też bardziej praktyczny wymiar.

 

 

Status osoby zaszczepionej rzeczywiście będzie nieco się różnił od [statusu] osoby, która nie przyjęła szczepionki, ale to wynika z prostej konsekwencji czy prostego faktu, polegającego na tym, że osoba skutecznie zaszczepiona sama staje się bezpieczna, ale też zyskujemy pewność, że nie jest niebezpieczna dla innych – stwierdził Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Minister nie wdawał się zbytnio w szczegóły. Określił jedynie plany zwolnienia „szczęśliwców” z obowiązku covidowego aresztu domowego.

 

– Będąc osobą zaszczepioną już na kwarantannę nie będziemy trafiać, bo wiemy, że na pewno się nie zaraziliśmy. Pewnie jeszcze innego rodzaju regulacje będą dodatkowo wprowadzane – zapowiedział bliski współpracownik szefa rządu.

 

– Tylko masowe szczepienie jest szansą na powrót do normalności – powtórzył to, co słyszymy coraz częściej od różnych przedstawicieli władz.

 

W pierwszym dniu dystrybucji preparatu, czyli w niedzielę, planowane jest wstrzyknięcie go 10 tysiącom osób w 72 polskich szpitalach. Do końca grudnia Polska przyjmie 300 tysięcy dawek.

 

Mamy przed sobą do zaszczepienia niemal 31 milionów osób, bo tyle jest Polaków powyżej 18. roku życia. I ta grupa jest grupą docelową. Oczywiście, na pewno nie wszyscy się zaszczepią, ale naszym zadaniem jest zabiegać o to, żeby zaszczepił się jak największy procent z nich, skorzystał z możliwości bezpłatnego, dobrowolnego szczepienia. Będziemy starali się rozwijać kampanię informacyjną , profrekwencyjną,  po to, żeby Polska mogła wrócić do normalności (…) W tej chwili jest to jedyna droga – powiedział minister.

 

 

Źródło: rp.pl

RoM

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(118)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy