21 października 2020

Minister Edukacji i Nauki: nie ma zgody na dominację na uczelniach poglądów lewicowo-liberalnych

(Fot. Jacek Szydłowski/ Forum)

Nie ma zgody na dominację na uczelniach poglądów lewicowo-liberalnych zwłaszcza tych radykalnych w treści, wręcz totalitarnych, które opanowały w szczególności szkoły wyższe, ale przenikają również do szkolnictwa średniego i podstawowego – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” nowy minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.

 

Czarnek wskazywał, że tym, co dzisiaj najbardziej szkodzi polskim szkołom i uczelniom jest poprawność polityczna, która nakłada kaganiec na wolność nauki. – Postulujemy jednoznaczne odejście od poprawności politycznej – podkreślił.

 

Dopytywany, czy resort wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom rozszerzenia możliwości edukacji domowej, czy też rozwoju szkolnictwa prywatnego, m.in. katolickiego, minister odparł, że rozważane będą „wszelkie formy wsparcia dobrej edukacji”.

 

Nawiązując do kwestii dymisji szefowej departamentu odpowiadającego m.in. za podręczniki i podstawę programową, Czarnek zapewnił, że była to „decyzja przemyślana i przeanalizowana z kierownictwem resortu”. – Podręczniki to jeden z największych mankamentów dzisiejszej oświaty i trzeba tu świeżego spojrzenia. A pani dyrektor dziękuję za dotychczasową pracę – dodał.

 

Minister ocenił także, że „wdrażanie reformy tzw. konstytucji dla nauki ujawniło pewne jej mankamenty, jak to zwykle bywa przy dużych reformach”. – W tym względzie mam również swoje – już dawno wypracowane – przemyślenia dotyczące choćby zdecydowanego wsparcia polskich nauk humanistycznych, uwolnienia ich od poprawności politycznej, lewicowo-liberalnych nurtów – zapowiedział minister.

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie