Światopoglądowa zaściankowość – Tak o programie Konfederacji mówił podczas występu w Radiu Wnet minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda. Polityk Prawa i Sprawiedliwości w czarnych barwach przedstawiał między innymi postulat pełnej prawnej ochrony życia nienarodzonego. Zdaniem przedstawiciela rzekomo konserwatywnej formacji, zakaz dzieciobójstwa byłby wyrazem „radykalizmu”.
W środę 9 sierpnia szef resortu rozwoju gościł w porannym programie na antenie Radia Wnet. Członek gabinetu Mateusza Morawieckiego komentował w trakcie audycji programy partii opozycyjnych.
Jak przekonywał polityk, stronnictwo Donalda Tuska jest opcją uzależnioną od Niemiec, a jego rządy pozbawiłyby kraj samodzielności. Według Waldemara Budy propozycja PO, to „Wizja Polski niesamodzielnej, Polski która ogląda się na swoich kolegów z Niemiec i oczekuje, jakie decyzje stamtąd będą płynęły”, przywołuje słowa ministra portal rp.pl.
Wesprzyj nas już teraz!
Polityk Prawa i Sprawiedliwości zaatakował również postulaty rosnącej w popularność Konfederacji. Zarzuty pod adresem koalicji ugrupowań Sławomira Mentzena i Krzysztofa Bosaka niewiele różniły się od lewicowej retoryki. Minister poddał krytyce postulat pełnej ochrony życia nienarodzonego. – Tam jest całkowity zakaz aborcji. To są radykalne, dramatyczne rzeczy – komentował przedstawiciel opcji rządzącej, deklarującej przywiązanie do konserwatywnych wartości. – Jak jakakolwiek kobieta mogłaby zagłosować na Konfederację? – dopytywał.
Wedle Waldemara Budy przekonania polityków Konfederacji są świadectwem „absolutnej zaściankowości w podejściu społecznym, światopoglądowym”. – Bicie dzieci, nierozwiązywalność związków małżeńskich, służebna rola kobiety w związku małżeńskim… to są historie, które mi się w głowie nie mieszczą po prostu – wyznał przedstawiciel frakcji Jarosława Kaczyńskiego.
Komentarz polityka jest kolejnym już znakiem odwrotu Prawa i Sprawiedliwości od postulatów pro-life. Problem jest jednak znacznie szerszy – politycy obozu rządzącego nie tylko nie chcą rozszerzać konstytucyjnej gwarancji ochrony życia. W opublikowanych niedawno przez ministerstwo zdrowia instrukcjach dotyczących dzieciobójstwa wskazano, że za jedną z przesłanek można uważać zagrożenie dla „zdrowia psychicznego” matki. Zdaniem części komentatorów otwiera to drogę do szerokiej interpretacji przesłanek aborcyjnych i ponownej eskalacji zbrodniczego procederu w naszym kraju.
Źródło: rp.pl
FA
Mariusz Dzierżawski: minister Niedzielski chce wprowadzić w Polsce aborcję na życzenie