6 kwietnia 2021

Minister zdrowia: jak dobrze pójdzie w wakacje szczepienia chętnych dzieci

(fot. YouTube / TVP Info)

Minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował, że w wakacje będą już możliwe szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci.

Mamy rzeczywiście bardzo optymistyczne informacje od Pfizera, że są prowadzone badania, które mają już pozytywne wyniki w grupie wiekowej 12-15 lat – wyjaśnił Adam Niedzielski na antenie radia Zet.

 

Jeśli dobrze pójdzie, to myślę, że w wakacje będziemy szczepili chętne dzieci. Bo szczepionek na pewno nie zabraknie. Ale najpierw musimy mieć wiarygodne wyniki badań, bo cały czas stoję na stanowisku, że bezpieczeństwo pacjentów jest priorytetem – podkreślił minister zdrowia.

 

Władze amerykańskiego koncernu Pfizer i współpracującego z nim niemieckiego BioNtech poinformowały, że ich preparat jest bezpieczny dla dzieci w wieku 12-15 lat. Badania kliniczne dowiodły też skuteczności w ich grupie wiekowej.

Obecnie na wszystkich poziomach nauczania obowiązuje nauczanie zdalne. Mimo, że obowiązujące obostrzenia trwają do 11 kwietnia, nie wiadomo jak szybko dzieci wrócą do przedszkoli i szkół. Argumentem za powrotem do normalności staje się już nie tylko powszechne szczepienie nauczycieli, ale i wszystkich dzieci. 

 

Źródło: dorzeczy.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(53)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy