4 kwietnia 2021

Minister zdrowia Niemiec zapowiada segregację obywateli ze względu na szczepienia

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn zapowiedział inne traktowanie przez państwo tych osób, które są zaszczepione. Chodzi między innymi o ułatwienia w robieniu zakupów.

 

Osoby, które przyjęły obie dawki preparatu przeciwko koronawirusowi, będą mogły wkrótce podróżować, robić zakupy oraz korzystać z różnych usług bez przestrzegania niektórych obostrzeń sanitarnych. To między innymi brak konieczności przedstawiania wyniku szybkiego testu na obecność koronawirusa.

 

Każdy, kto został w pełni zaszczepiony może być w przyszłości traktowany jak osoba, która uzyskała negatywny wynik badania – powiedział Jens Spahn w rozmowie z tygodnikiem Bild am Sonntag. Żeby tak się stało trzeba jednak najpierw pokonać trzecią falę Covid-19; konieczne jest też otwarcie części usług i wprowadzenie powszechnych szybkich testów dla ich klientów.

 

Spahn powołuje się na badania Instytutu Roberta Kocha, według którego osoba zaszczepiona dwiema dawkami stwarza mniejsze zagrożenie epidemiczne od osoby, która ma tylko negatywny wynik testu.

W efekcie może dojść do podziału w niemieckim społeczeństwie. Zaszczepieni będą mieli łatwy dostęp do fryzjera albo do różnych sklepów, a niezaszczepieni bez testu tam nie wejdą. 

 

Źródło: dw.com

 

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(33)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy