27 marca 2021

Minister zdrowia: trzecia fala koronawirusa będzie bardziej dolegliwa niż poprzednia

(fot. YouTube / Fakty RMF FM)

Minister Adam Niedzielski przyznał, że trzecia fala koronawirusa będzie bardziej dolegliwa niż druga. Dodał, że już teraz widać zwiększoną liczbę hospitalizacji, dlatego rząd planuje zwiększenie liczby łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19. Minister zapowiedział również uruchomienie programu rehabilitacji postcovidowej.

 

Podczas konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski komentował aktualny stan i rozwój pandemii koronawirusa, a także odpowiadał na zarzuty padające ze strony polityków opozycji. Niedzielski wskazał, że trzecia fala koronawirusa przewyższy swoją dolegliwością poprzednią falę. Szef resortu przypomniał, że maksymalne obłożenie łóżek podczas drugiej fali wynosiło 23 tys., natomiast już teraz odnotowano zajęcie ponad 27 tys. łóżek na oddziałach covidowych.

 

Minister Adam Niedzielski przedstawił również plan uruchomienia specjalnego programu rozszerzenia rehabilitacji postcovidowej. Jednocześnie potwierdził, że jeśli dynamika zakażeń nie będzie spadała, rząd będzie rozważał różne scenariusze, także te obejmujące wprowadzenie tzw. godziny policyjnej.

 

Szef ministerstwa wskazał, że obecnie liczba zachorowań jest na mniej więcej podobnym poziomie co podczas drugiej fali pandemii, ale odnotowano większy poziom hospitalizacji pacjentów zakażonych koronawirusem.

 

– Pomimo, że odnotowujemy ten sam poziom zachorowań, to mamy do czynienia z większym stopniem hospitalizacji, dlatego tak intensywnie pracujemy, żeby powiększyć skalę dostępnych łóżek dla pacjentów covidowych – powiedział Adam Niedzielski.

Jednym z tematów poruszonych podczas konferencji prasowej była również kwestia trudnej sytuacji na Śląsku, gdzie brakuje miejsc dla pacjentów. Minister zdrowia zapowiedział, że eksperci w resorcie przygotowali już plan relokacji pacjentów ze Śląska. Do tego celu będzie wykorzystywane m.in. lotnisko w Pyrzowicach, które w najbliższy poniedziałek stanie się szpitalem dla chorych na Covid-19.

 

Minister zdrowia wskazywał również na ostatnie zmiany dokonane w tzw. infrastrukturze covidowej. Podkreślił, że obecnie każdego dnia w Polsce można dokonać nawet 160 tys. testów na obecność koronawirusa, a średnia z ostatnich dni to ponad 100 tys. testów. Resort podaje również, że w ciągu minionego tygodnia wykonano dokładnie 679 297 testów, a dostęp do nich ma już praktycznie każdy obywatel.

 

 

Źródło: TVP Info

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(32)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy