18 marca 2024

Modlitwa do „Boga różnorodności” i dziękczynienie za gender. Oto wielkopostny newsletter austriackiej diecezji

(Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay )

Wielkopostna nauka przywodzi na myśl wezwanie do nawrócenia i rozwijania cnót. W austriackiej diecezji Graz-Seckau dla okresu umartwienia znaleziono nowe zastosowanie. Zamiast zwrócenia uwagi na marność rzeczy doczesnych i szpetotę grzechu, w proponowanym przez biskupstwo newsletterze wierni zostali wezwani by „podziękować” Bogu za… sprzeczną z ludzką naturą ideologię gender.

 

Jak donosi portal kath.net, na stronie internetowej austriackiej diecezji wierni mogą zapisać się do programu wielkopostnych rozważań. Każdego dnia do chętnych kierowane są maile lub wiadomości na komunikatorze WhatsApp z tekstami przygotowywanymi przez świecką teolog Marlies Prettenthaler-Heckel. Cykl zatytułowany jest „Siła do odrodzenia”.

Wesprzyj nas już teraz!

W ramach rozważania na 7 marca, proponowanego przez diecezję z siedzibą w drugim największym mieście Austrii, wierni otrzymali tekst zatytułowany „Pod tęczą”. Wewnątrz autorka zawarła gorszącą pseudo-modlitwę, stanowiącą pochwałę sprzecznej z nauczaniem Kościoła i prawem natury ideologii gender.

„Boże Różnorodności! Czynisz wszystko takim pięknym. Jest nie tylko niebieski i różowy, chłopiec i dziewczynka, mężczyzna i kobieta – nie. Ty kochasz wszystkie kolory i odcienie. Pod mieniącą się kolorami tęczą objawiłeś nam swoją wierność. Bądź uwielbiony przez moje człowieczeństwo, które przedstawia Ciebie na tym świecie. Dziś chcę uświadomić sobie wielobarwność ludzi i cenić ją”, czytamy w bluźnierczym tekście.

Tymczasem, jak podkreśla nieomylnie Kościół, Bóg stworzył człowieka mężczyzną i kobietą i powołuje go do pozostawania wiernym własnej tożsamości. Za inne, równowartościowe „płcie”, nie można uważać zaburzeń rozwoju psychoseksualnego.

„Każdy człowiek, mężczyzna i kobieta, powinien uznać i przyjąć swoją tożsamość płciową”, znajdziemy w punkcie 2333 Katechizmu Kościoła Katolickiego jednoznaczne wskazanie dotyczące tej kwestii.

 

Źródła: kath.net, Katechizm Kościoła Katolickiego

 FA

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 556 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram