8 stycznia 2015

Modlitwa o czystość moralną Krakowa trwa do lipca 2016 roku

(fot. Diether / commons.wikimedia.org, licencja cc)

W Krakowie rozpoczęła się druga część „Szpitala Domowego”. Modlitwa o czystość moralną Krakowa trwać będzie w kościele św. Wojciecha na Rynku aż do lipca 2016 roku. – Niech centrum Krakowa na powrót stanie się przestrzenią, w której turyści przybywający do miasta królów i pielgrzymi wędrujący śladami św. Jana Pawła II doświadczą duchowej mocy tego miejsca – podkreśla ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, który zachęca wiernych, by jak najliczniej każdego dnia gromadzili się na modlitwie.

 

– Widzimy, że dalsza modlitwa jest konieczna. Nie chcemy pozostać bierni, pragniemy obudzić społeczeństwo i przyczynić się do duchowej odnowy Krakowa – mówią organizatorzy akcji.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Począwszy od 7 stycznia każdego dnia w kościele św. Wojciecha przez dwie godziny (od 20.00 do 22.00) trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a kapłani, którzy tworzą SOR, czyli „personel Szpitala Domowego”, udzielać będą chętnym sakramentu pokuty. W niedziele o godz. 20 sprawowana będzie w świątyni Msza św.

 

Do włączenia się w tę inicjatywę zachęca w specjalnym liście ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. List został odczytany w uroczystość Objawienia Pańskiego w kościołach archidiecezji krakowskiej. „Dobiegł końca miesiąc codziennej modlitwy i jałmużny w kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym. W Szpitalu Domowym modliliśmy się w intencji moralnej odnowy Krakowa. Dziękujemy Bogu, że w tych dniach uwalniał z nałogu i grzechu nieczystości, o czym niektórzy dają świadectwo. Owocem Szpitala jest jedność modlitwy i ofiary nie tylko wspólnot i duszpasterstw akademickich, ale też Księży Biskupów, kapłanów, zakonów i krakowskich parafii. Stajemy się także świadkami wielkich dzieł Boga w naszym mieście. Pan przechodzi przez Kraków, tak jak Go prosiliśmy. Dziękuję Wam wszystkim, którzy przez cały miesiąc trwaliście na modlitwie” – napisał m.in. ks. kard. Dziwisz. 

 

Metropolita podkreślił, że to, co się wydarzyło, jest ważne nie tylko na dziś, ale także w bliskiej już perspektywie lipca 2016 r., kiedy Kraków stanie się domem dla młodzieży całego świata. „Dlatego gorąco proszę, by ta inicjatywa, która zrodziła się z Ducha Świętego, nie zgasła, lecz była zachowana. Duch Święty, który przemienił życie konkretnych osób, może też zmienić oblicze całego społeczeństwa.

 

pam

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram