14 października 2012

Monarchiści we Włoszech budują siłę polityczną, cel: intronizacja króla

Najlepszym lekarstwem na kryzys we Włoszech, spowodowany aferami finansowymi w partiach i władzach lokalnych, byłby powrót do władzy króla – taką diagnozę postawili włoscy monarchiści, którzy spotkali się na specjalnym zjeździe w Rzymie.


Rzymski zjazd monarchistów włoskich był zjazdem założycielskim nowego ruchu monarchistycznego, który ma stanowić nową siłę polityczną w wyborach parlamentarnych w maju, przyszłego roku, a także w wyborach samorządowych.

 

Zdaniem głównych organizatorów zjazdu sukces polityczny jest realny, ponieważ Włosi przestali już ufać politykom.

Jakie są podstawowe cele nowego ruchu monarchistycznego? Przede wszystkim zjednoczenie wszystkich małych włoskich stowarzyszeń monarchistycznych. Kolejnym krokiem ma być wyborczy program, w którego zarysie znajdują się na razie takie postulaty jak: walka z międzynarodowym kapitałem i globalizacją.

 

Koronnym punktem szkicu programowego jest oczywiście intronizacja monarchy. Członkowie zjazdu bagatelizują fakt, że obecna konstytucja nie dopuszcza takiego rozwiązania.

 

Najpierw trzeba zmienić ustawę zasadniczą, ale w tym przypadku wystarczy tylko tego chcieć – oświadczył przedstawiciel ruchu monarchistycznego Franco Ceccarelli. – Dążymy do odnowy kraju, opartej na tradycji, a król mógłby stanowić symbol kontynuacji państwa ponad wszelkimi sporami politycznymi – dodał.

 

Na razie włoscy monarchiści nie mają jeszcze pełnego programu ani nazwy partii.

 

 

Źródło: wPolityce.pl

ged

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie