26 października 2020

Możemy zapomnieć o „tradycyjnym Bożym Narodzeniu”? Minister Zdrowia zabrał głos

(fot. Form)

Na pewno nie będzie takiej poprawy, byśmy o świętach Bożego Narodzenia mogli myśleć w sposób tradycyjny – powiedział w opublikowanej w poniedziałek rozmowie z „Faktem” minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

Polityk odpowiadał na pytanie dotyczące podnoszonego przez opozycję i części środowiska medycznego zarzutu, jakoby rząd „zmarnował trzy miesiące w lecie i nie przygotowano systemu na drugą falę pandemii”. – Mówienie, że to był zmarnowany czas jest nieprawdą. Każdy etap epidemii ma inne priorytety – inne wiosną, inne latem, inne jesienią – stwierdził.

 

Przez wakacje trwało uzupełnianie zapasów do walki z Covid-19. Dzięki temu szpitale tymczasowe nie mają problemów z zaopatrzeniem, jest sprzęt, który w każdej chwili można wysłać do dowolnej części kraju – podkreślił.

 

Jeśli będziemy dalej obserwować wykładnicze tempo wzrostu, będę namawiał premiera do całkowitego lockdownu. Łóżek nie da się dokładać w nieskończoność – stwierdził.

 

Pytany o Boże Narodzenie minister zdrowia mówił, że „na pewno nie będzie takiej poprawy, byśmy o świętach Bożego Narodzenia mogli myśleć w sposób tradycyjny”. – Raczej spędzimy je w ścisłym gronie rodzinnym – dodał.

 

Źródło: „Fakt”, tvp.info

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie