16 marca 2020

MSWiA zarejestrowało nowy „kościół”. Dopuszcza on zawieranie tzw. związków jednopłciowych

(źródło: pixabay.com)

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce jest nowo zarejestrowaną wspólnotą wyznaniową. Pośród około 170 formalnie działających w naszym kraju wspólnot to jedyna denominacja chrześcijańska, błogosławiąca tzw. pary jednopłciowe.

 

Wyznawcy Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce kierują się nauczaniem sięgającym do… starokatolicyzmu. Odrzucają reformację i przyjmują wiarę Kościoła pierwszego tysiąclecia. Szanują papieży jako biskupów Rzymu, ale nie zgadzają się z Kościołem rzymskokatolickim w kwestii prymatu papieskiego.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Wspólnota uznaje istnienie tzw. tożsamości seksualnej. Zaś z nauki o Trójcy Świętej wywodzi zgodę na błogosławienia „małżeństwom” homoseksualnym. Twierdzi bowiem, że skoro Bóg jest w Trzech Osobach, a człowiek jest stworzony na jego podobieństwo, to istnieje „jedna ludzkość, która składa się z wielu osób, które są sobie równe, tak jak osoby w Trójcy Świętej”, zatem nie można „nikogo dyskryminować, bo ma inną tożsamość”. Warto dodać, że duchowni tego „kościoła” odprawiali „msze” przed marszami równości w Poznaniu i Zielonej Górze.

 

Wspólnota ma restrykcyjną zasadę nieudzielania „małżeństwa” osobom spoza wspólnoty – tych jednopłciowych związków było w jej historii kilka. Co istotne, zarówno pobłogosławienie w tym „kościele” tzw. związkom homoseksualnym jak i heteroseksualnym nie rodzi żadnych skutków cywilnoprawnych.

 

W przesłanym nam komunikacie MSWiA wyjaśniło, że „związki małżeńskie zawarte w Reformowanym Kościele Katolickim nie wywołują żadnych skutków cywilno-prawnych. Nie można ich uznać za ślub cywilny na gruncie polskiego prawa – nie ma ustawy, a także umowy między Rządem RP a Reformowanym Kościołem Katolickim, która by na to pozwalała”.

 

Jak podała „Rzeczpospolita”, MSWiA musiała zarejestrować nowy „kościół”, bo spełnił wszystkie wymogi ustawowe. Nowy „kościół” działa od 2007 roku, ma wspólnoty w siedmiu miastach w Polsce – największa w Poznaniu liczy 30 osób. Zwierzchnikiem „kościoła” jest Francis Krebs, biskup przewodniczący Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej

 

Źródło: rp.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram