9 maja 2017

Konsekwentnie od roku 1945 Rosjanie, wcześniej w ramach Związku Sowieckiego, hucznie celebrowali 9 maja, czyli Dzień Zwycięstwa. Okazją do świętowania jest rocznica zakończenia II Wojny Światowej. Tryumfalnych nastrojów nie zachwiała nawet zmiana ustroju i rozpad bloku wschodniego. Jak widać po aukcji na portalu „Kiermasz Majstrów”, komunizm nad Wołgą nie tylko nie umarł, ale także dobrze trzyma się w warstwie symbolicznej.

 

Serwis aukcyjny „Kiermasz Majstrów” daje rodzicom możliwość przystrojenia swojej pociechy w… mundur NKWD. Taką „przyjemność” można zafundować już za 50 euro – informuje niezalezna.pl.

 

W zestawie podstawowym oprócz munduru zbrodniczej formacji znajduje się czapka z czerwoną gwiazdą. Dodatkowo dziecku można sprezentować również skórzane oficerki i kaburę na pistolet.

 

To jednak nie koniec nawiązującej do komunistycznego dziedzictwa oferty serwisu „Kiermasz Majstrów” przygotowanej z okazji Dnia Pobiedy. Na portalu zakupić można również inne wzory strojów z epoki oraz mundury pozostałych sowieckich formacji.

 

W opisie aukcji sprzedawca zachwala swoją ofertę pisząc między innymi o uczczeniu 9 maja pamięci żołnierzy walczących w trakcie wielkiej wojny ojczyźnianej (rosyjska nazwa wojny sowiecko-niemieckiej w trakcie II Wojny Światowej) oraz możliwości patriotycznego wychowania dzieci dzięki tego typu ubraniom.

 

NKWD, czyli Ludowy Komisariat Spraw Wewnętrznych (Narodnyj Komissariat Wnutriennich Dieł) to odpowiednik w normalnych, niekomunistycznych państwach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Komisariat posiadał swoje formacje zbrojne, odpowiedzialne za liczne zbrodnie, dokonane także na Polakach.

 

Źródło: niezalezna.pl / livemaster.ru

MWł

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie