Pakistańska policja aresztowała trzech mężczyzn podejrzanych o zmuszanie chrześcijańskiej rodziny do przyjęcia islamu. Celem napastników okazała się rodzina zamordowanego 14 września na giełdzie złota Liaquatabad w Karaczi, Boota Masiha. Według policjantów i strażników zaatakował go islamski ekstremista, który oskarżył go o bluźnierstwo wobec proroka Mahometa.
Abdul Ghafur z lokalnej policji poinformował, że aresztowani na początku tygodnia mężczyźni włamali się do domu dużej chrześcijańskiej rodziny i grożąc bronią oraz torturami usiłowali zmusić ofiary napadu do konwersji na islam. Trzech mężczyzn, z których jeden został określony w raportach jako islamski ekstremista, aresztowano na przedmieściach Islamabadu, stolicy kraju, po ataku na członków rodziny Masiha, który osierocił pięć córek i dwóch synów.
Wesprzyj nas już teraz!
Jeden z jego synów, George, powiedział wcześniej, że po śmierci ojca on i jego brat boją się chodzić do pracy, gdzie, jak sądzą, mogą stać się celem ataków ze strony islamskich ekstremistów. – Mój młodszy brat i ja przestaliśmy chodzić do pracy, obawiając się, że ktoś będzie chciał nas zabić jak zabili mojego ojca – powiedział George w rozmowie z gazetą „Morning Star News”.
Ten akt przemocy wobec chrześcijan jest jednym z wielu ataków na wyznawców Chrystusa w Pakistanie w ostatnich miesiącach. We wrześniu dwaj powiązani z talibami zamachowcy samobójcy wtargnęli do kościoła w Peszawarze i zdetonowali ładunki wybuchowe, zabijając ponad 100 osób. Odpowiedzialność za ataki wzięło ramię zbrojne Talibów Dżundullah. Kierownictwo tej grupy terrorystycznej zapowiada, że dotąd będą atakować mieszkających w Pakistanie nie-muzułmanów, aż Stany Zjednoczone zaprzestaną ataków z użyciem bezzałogowych samolotów dron.
„Wszyscy nie-muzułmanie w Pakistanie są naszym celem i pozostają naszym celem, dopóki Ameryka nie zaprzestanie ataków dronami w naszym kraju” – czytamy w oświadczeniu grupy przesłanym do agencji Associated Press.
Atak na kościół pod koniec września jest uważany za jeden z najgorszych aktów agresji wobec chrześcijan do jakiego doszło w Pakistanie. Po tym ataku, w reakcji na rozkręcającą się spiralę przemocy wymierzoną w chrześcijan, wiele muzułmańskich i chrześcijańskich grup połączyło się, wzywając do zakończenia prześladowań wobec nie-muzułmanów.
Muzułmanie i chrześcijanie utworzyli grupę obywatelską „Pakistan dla wszystkich”, starając się zwiększyć świadomość wobec prześladowań mniejszości w kraju.
Krzysztof Warecki, CP