31 grudnia 2014

Muzułmanki pobiły młodą Brytyjkę, bo była biała. Sąd skazał je na prace społeczne

(fot. REUTERS/Luke MacGregor/FORUM)

Sąd uznał, że cztery kobiety z Somalii, które pobiły 22-letnią Rhea Page, nie zasługują na karę więzienia. Jako muzułmanki nie przywykły do bycia pod wpływem alkoholu – uzasadniał sędzia. Pobicie zarejestrowała uliczna kamera, imigrantkom groziło do pięciu lat więzienia. Muzułmanki usłyszały wyrok 150 godzin prac społecznych.

 

Rhea Page wracała z chłopakiem do domu, kiedy napadły na nią cztery pijane imigrantki z Somalii. Kopały ją po głowie, jedna z muzułmanek krzyczała „zabić białą szmatę!”. – Szczerze mówiąc, zaatakowały mnie dlatego, że jestem biała. Do głowy nie przychodzi mi żaden inny powód – tłumaczy Page. Po całym zdarzeniu kobieta znalazła się w szpitalu, musiała później korzystać z pomocy psychologicznej. Jak dodawała Page, myślała wówczas, że cztery muzułmanki ją zabiją.

 

Napaść zainicjowała 24-letnia Ambaro Maxamed. Prokurator w trakcie procesu podkreślał, że do napaści doszło na tle rasowym, sędzia ten wątek zupełnie jednak zignorował. Sędzia Robert Brown stwierdził jedynie, że 4 kobiety są winne pobicia i całe zajście „wystawia im złe świadectwo”. Ale były pijane, a jako muzułmanki nie są przyzwyczajone do bycia pod wpływem alkoholu, stąd trzeba je potraktować ulgowo. Kobiety usłyszały wyrok w zawieszeniu.

 

Co więcej, sąd uznał stwierdzenia muzułmanek twierdzących, że chłopak pobitej – Lewis Moore – broniąc dziewczyny… przekroczył granicę koniecznej obrony. Motyw rasowy, stający za atakiem, został całkowicie pominięty. 3 kobiety zostały skazane na 150 godzin prac społecznych. Jedna z Somalijek – Hibo Maxamed – jako że cierpi na skutek choroby nerek, usłyszała wyrok miesięcznego aresztu domowego w godzinach od 21 do 6 rano.

 

Źródło: telegraph.co.uk

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie