12 listopada 2012

Muzułmańscy politycy w Belgii będą walczyć o prawo szariatu

(fot. atwailee / sxc.hu)

Dwóch muzułmańskich polityków, którzy wygrali wybory samorządowe w Brukseli, obiecało wdrożyć islamskie prawo szariatu.


Dwaj kandydaci, Lhoucine Aït Jeddig i Redouane Ahrouch z Partii Islamskiej zdobyli mandaty w dwóch silnie zislamizowanych gminach: Molenbeek-Saint-Jean i Anderlecht. Ahrouh wcześniej, w 2003 r. został skazany za pobicie swojej niepełnosprawnej żony.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Podczas powyborczej konferencji prasowej nowo wybrani samorządowcy podkreślili, że reprezentują ludność muzułmańską i wyznawców islamu. Islam zaś uznali za religię uniwersalną. Ahrouch zapewnił, że będzie pilnował, aby projekty i uchwały przyjmowane przez Radę Miejską były zgodne z prawem szariatu.

 

Z kolei Aït Jeddig wyraził nadzieję, że islam utoruje drogę dla „pojawienie się cywilizacji europejskiej” (sic!). Dodał, że religia muzułmańska jest „kompatybilna z wolnością i demokracją”.

 

Partia Islamska planuje wystawić swoich kandydatów w wyborach na szczeblu europejskim w 2014 roku. Ich kampania będzie się skupiała na trzech kwestiach: zapewnieniu w stołówkach szkolnych posiłków halal, oficjalnym uznaniu i obchodzeniu muzułmańskich świąt religijnych i zalegalizowaniu noszenia islamskich chust w miejscach publicznych.

 

Ahrouch w 1999 r. założył partię polityczną o nazwie Noor Le Parti Islamique, która propagowała 40-punktowy program prawa szariatu. Ugrupowanie chciało zakazać lichwy w belgijskim sektorze bankowym, zmienić wymiar sprawiedliwości tak, aby uwzględniał on prawo islamskie, przywrócić karę śmierci, zakazać sprzedaży alkoholu i papierosów, promować małżeństwa z nieletnimi dziewczętami, wprowadzić segregację mężczyzn i kobiet w miejscach publicznych, zakazać hazardu i loterii,a także stworzyć oficjalny islamski fundusz jałmużny.

 

Ahrouch mówi, że jego ostatecznym celem jest stworzenie państwa islamskiego w Belgii opartego na prawie szariatu. Chce do tego przekonać społeczeństwo. Zdaje sobie sprawę, że może to zając wiele lat, ale pierwsze kroki w tym celu zostały już poczynione.

 

Muzułmanie stanowią obecnie jedną czwartą ludności Brukseli. W stolicy Belgii mieszka ich 300 tys. Bruksela to jeden z najsilniejszych ośrodków muzułmańskich w kraju. Skupia się w niej aż połowa muzułmanów zamieszkujących Belgię. Tym samym Bruksela stała się najbardziej islamskim miastem w Europie.

 

Społeczność muzułmańska wciąż rośnie zarówno ze względu na wysoki przyrost naturalny, jak i wskutek imigracji małżeńskiej. Podobnie jak w innych krajach europejskich, populacja muzułmanów w Belgii jest młoda. Prawie 35 proc. Marokańczyków i Turków ma mniej niż 18 lat, w porównaniu do 18 proc. rdzennych Belgów.

 

Bruksela uznana została ostatnio za jedno z najbardziej niebezpiecznych miast w Europie. Wielu przestępstw dokonuje tam muzułmańska młodzież. Szczególnie niebezpieczne są dzielnice Anderlecht i Molenbeek, nad którymi policja straciła kontrolę.

 

 

Źródło: GatestoneInstitute, AS.

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 60 912 zł cel: 500 000 zł
12%
wybierz kwotę:
Wspieram