2 maja 2021

Na Węgrzech silna segregacja sanitarna. Zaszczepieni mają certyfikaty

(fot. Pixabay)

Na Węgrzech wprowadzono sanitarną segregację obywateli. Ci, którzy przyjęli szczepionkę przeciwko Covid-19 mogą korzystać z wielu usług wciąż niedostępnych dla osób niezaszczepionych.

Segregację wprowadzono na Węgrzech w sobotę. Zaszczepieni mogą między innymi pójść do ogródków przy restauracjach, wejść na basen czy do zoo; otwarte są dla nich również hotele, muzea, teatry, kina, biblioteki, kluby fitness i tym podobne miejsca.

Rząd Wiktora Orbana skrócił ponadto dla wszystkich obywateli godzinę policyjną, która będzie teraz zaczynać się od północy, a nie, jak dotąd, od 23.

Węgierskie władze zdecydowały się na wprowadzenie specjalnego certyfikatu szczepień, którym legitymują się Węgrzy chcący korzystać z rozmaitych usług. „Prawo do normalności” daje też karta poświadczająca przebycie Covid-19.

Program szczepień idzie na Węgrzech dość szybko. Już w piątek zaszczepiono ponad 4 mln osób, co oznacza połowę dorosłej populacji kraju.

Węgrzy korzystają nie tylko ze szczepionek zachodnich, tak jak reszta krajów Unii Europejskiej, ale również z preparatów z Chin i Rosji.

Źródło: dorzeczy.pl

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(73)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy