6 lutego 2024

Nadchodzi unijny totalitaryzm. Firmy będą inwigilowane pod kątem wierności ideologii zrównoważonego rozwoju

Po cichu, licząc na bierność opinii publicznej, rząd wprowadził w wykazie prac legislacyjnych projekt ustawy obejmujący więcej firm sprawozdawczością z zakresu zrównoważonego rozwoju. Ma to ułatwić przepływ kapitału w kierunku przedsiębiorstw wdrażających cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ, a jednocześnie utrudnić finansowanie podmiotów niepoddających się propagandzie LGBTQ+ i klimatyzmowi.  

W wykazie prac legislacyjnych rządu ukazał się projekt ustawy o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw. Jak wskazano ma on na celu implementację do krajowego porządku prawnego unijnych dyrektyw odnoszących się do sprawozdawczości przedsiębiorstw dotyczącej zrównoważonego rozwoju.

Kluczowym celem dyrektywy jest zapewnienie, aby większa grupa przedsiębiorstw raportowała istotne, porównywalne i wiarygodne informacje nt. zrównoważonego rozwoju – w większym stopniu użyteczne dla inwestorów i innych interesariuszy.

Wesprzyj nas już teraz!

Wyjaśniono, że jest to m. in. niezbędne do zmiany przepływu kapitałów w kierunku finansowania przedsiębiorstw rozwijających się „w sposób zrównoważony” (czytaj – zgodnie z agendą klimatyczną UE – red.) lub dążących do takiej transformacji. Zwrócono uwagę, że te zmiany prawne wpisują się w szersze działania mające na celu „przekształcenie UE w nowoczesną, oszczędną i konkurencyjną gospodarkę o zerowym poziomie emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 r. Celem tych działań jest również ochrona, zachowanie i poprawa zasobów naturalnych UE oraz ochrona zdrowia i dobrostanu obywateli UE przed zagrożeniami i negatywnymi skutkami związanymi ze środowiskiem”.

W dyrektywie rozszerzono zakres jednostek zobowiązanych do raportowania – obowiązkiem zostały objęte: wszystkie duże jednostki, jednostki będące jednostką dominującą dużej grupy kapitałowej, małe i średnie jednostki dopuszczone do obrotu na rynku regulowanym (z wyłączeniem notowanych mikroprzedsiębiorstw) oraz spełniające określone warunki i kryteria wielkości jednostki zależne i oddziały z siedzibą w państwie członkowskim UE, których odpowiednio jednostka dominująca najwyższego szczebla lub jednostka samodzielna podlega przepisom prawa państwa trzeciego, a jej przychód netto ze sprzedaży wygenerowany w UE przekracza 150 mln euro.

Na skutek nowych przepisów nastąpi odejście od dotychczasowej dowolności w wyborze standardów raportowania, na rzecz obowiązkowo stosowanych Europejskich Standardów Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju, m.in. poszerzono zakres raportowanych informacji o informacje nt. kwestii zrównoważonego rozwoju z obszaru środowiskowego, społecznego, w tym tzw. praw człowieka, przez co rozumie się wspieranie ideologii gender i uprzywilejowanie grup LGBTQ+ oraz ładu korporacyjnego będą bardziej szczegółowe niż dotychczas.

Ministerstwo Finansów wskazało jako planowany termin przyjęcia projektu przez Radę Ministrów – II kwartał 2024 r.

PAPpap logo / oprac. PR

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ I AGENDA 2030. TOTALITARYZM XX WIEKU?

„Poszukiwany specjalista ds. zrównoważonego rozwoju”. Zielony ład wymusza zmiany na rynku pracy

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(24)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 300 430 zł cel: 300 000 zł
100%
wybierz kwotę:
Wspieram