Okoliczności, w jakich żyjemy, wciąż się zmieniają, podobnie sprawa ma się na łonie Kościoła – konsekwencje postanowień II Soboru Watykańskiego przybierają coraz podstępniejsze formy.
Począwszy od roku 1955 Kościół nieustannie bombardowany jest przez siły ciemności. Wprowadzone zmiany, które miały oczyścić i „ulepszyć” liturgię, dały zupełnie odwrotny skutek. Msza Święta została okradziona z bogactwa modlitw i obrzędów. Nasuwa się pytanie: kto to zrobił i dlaczego? Modlitwa jest pobożnym wzniesieniem duszy do Boga, rozmową z Nim, głębokim rozważaniem, dzięki niej możemy wzrastać duchowo. Tym bardziej wszelkie zmiany z nią związane powinny pobudzać nas do myślenia.
Prawdziwych katolickich dogmatów i poprawnych, nienaruszonych zmianami treści możemy doszukiwać się w książkach. Niestety wiele wydań zubożono o istotne elementy, które zostały uznane za nieistotne na łamach czasu. Dla przykładu przeanalizować można zawartość ostatniej edycji, niestety niekompletnej, Mszału Rzymskiego z 1962 r., którą pozbawiono części pięknych modlitw, czy pełnego tradycyjnego kalendarza z oktawami świąt i wigiliami.
W odpowiedzi na zauważalne nadużycia o charakterze teologicznym, na łamach Wydawnictwa 3DOM ukazał się Mszał Rzymski zawierający nabożeństwa nieszpornych z 1949 r. Wielu uważa, że jest to najpełniejsze wydanie w Polsce! Wskazana edycja, jak określała Maria Renata od Chrystusa, to wesperał, czyli mszał z nieszporami, które stanowią dziękczynienie za odkupienie dokonane przez Chrystusa oraz za dobro udzielone przez Boga w ciągu mijającego dnia. Warto zaznaczyć, że wiele osób odmawia Breviarium Romanum, mało kto sięga jednak do papierowych, wielotomowych wydań łacińskich. Posiadając powyższy egzemplarz, nie tylko zaznajamiamy się z częścią brewiarza, ale i z pełnymi modlitwami przed i po Mszy Świętej, łacińskimi tekstami wielkich antyfon maryjnych, tradycyjnym podziałem świąt, katechizmami kard. Merciera i z wieloma innymi modlitwami i komentarzami.
Sam autor – Ojciec Gaspar Lefebvre przez całe życie wyrażał uwielbienie do bogactw, które ofiarował nam Pan Jezus Chrystus, był przekonany, że Msza Święta jest sercem Kościoła i należy ją pielęgnować w niezmienionej formie. W 1920 roku opublikował Mszał dzienny i nieszpory, w ciągu trzech lat sprzedano ponad 100 000 egzemplarzy pierwszego wydania, a samo dzieło doczekało się aż osiemdziesięciu wydań. To dowód na to, jak ważne i potrzebne było odtworzenie tej treści i udostępnienie jej wiernym.
Polecamy lekturę książki wszystkim tym, którzy kochają Kościół katolicki i dostrzegają fakt, że obecnie nie cieszy się on dobrą kondycją. Nie ma jednak powodów do smutku. To w naszych rękach leży odbudowa Kościoła dla zbawienia dusz, wystarczy tylko oddać się Bogu, aby ten wykorzystał nas jako narzędzie w Swych rękach. Publikacja pozwoli na nowe odkryć skarbiec, którym jest święta ofiara Mszy, a przy tym wskaże właściwą ścieżkę wyznawania wiary.
Warto zaznaczyć, że dodatkowego kunsztu nadają walory estetyczne pozycji. Dzieło dostępne jest w dwóch wersjach: w okładce ze skóry ekologicznej z pozłacanym brzegiem oraz w oprawie ze skóry ekologicznej z zamkiem, który stanowi swoisty futerał chroniący strony przed uszkodzenie. Obie wersje posiadają po sześć tasiemek, dzięki którym łatwo odnajdziemy się w tekście. Przepiękne wydania dostępne są już pod adresem: https://3dom.pro/18903-mszal-rzymski-1949-lefebvre.html