12 maja 2014

Naukowcy potwierdzają: pełne rodziny najlepsze!

(Fot. hoefi/sxc.hu)

Naukowcy potwierdzili, że rodziny złożone z dwójki rodziców są najlepsze dla dzieci. W pełnych rodzinach dzieci doświadczają mniej traumatycznych przeżyć. W najgorszej sytuacji są dzieci, których nie wychowuje żaden biologiczny rodzic. Często doświadczane przez nich traumy sprzyjają poważnym problemom zdrowotnym.


Naukowcy z Centers for Disease Control and Prevention (CDC) wzięli pod uwagę dane z badania ankietowego National Survey of Children’s Health dotyczące 2011-2012 r. Ich analiza pokazała, że dzieci wychowywane przez dwóch rodziców biologicznych wychowywały się w znacznie bezpieczniejszym i bardziej sprzyjającym środowisku, niż ci, którymi opiekował się jeden biologiczny rodzic lub ci, których opiekunowie nie byli jednocześnie rodzicami.  

Wesprzyj nas już teraz!

 

Jak pisze Kirsten Andersen, naukowcy przeanalizowali traumatyczne przeżycia takie jak rozwód, separacja, uwięzienie lub śmierć kogoś z rodziców, nadużywanie przez nich alkoholu, choroby psychiczne, a także dyskryminacja rasowa i ubóstwo. Okazało się, że o ile 70 procent dzieci żyjących z biologicznymi rodzicami nie doświadczyło tych wydarzeń. Tymczasem aż 78,3 procentowo osób wychowujących się z tylko 1 biologicznym rodzicem doświadczyło przynajmniej jednego z nich. Najgorszy wynik był wśród osób, których opiekunowie w ogóle nie byli rodzicami. 81,2 procent z nich doświadczyło któregoś z traumatycznych przeżyć. 

 

Autorzy badania zwrócili uwagę, że istnieje już obszerna literatura skupiająca się na trudniejszej sytuacji dzieci wychowywanych przez samotnego rodzica w porównaniu do tych wychowywanych przez dwójkę rodziców. Zwrócili uwagę, że wyniki ich badań świadczą o tym, że w jeszcze gorszej sytuacji są dzieci, których nie wychowuje żaden rodzic.

 

„Dodatkowo zmiany w opiece są problematyczne dla dobrobytu dziecka i wiele dzieci żyjących poza rodzicami doświadczyło przynajmniej jednego przypadku takiej zmiany”, napisali. Podkreślili także, że kumulatywny efekt rozmaitych traumatycznych przeżyć może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

Mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 556 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram