26 lipca 2021

Nawet pięć lat więzienia za prawdę o homolobby w Kościele. Ordo Iuris staje w obronie ks. prof. Oko

(PCh24.pl)

Niemiecki kapłan Wolfgang Rothe, żąda reakcji niemieckich organów ścigania wobec ks. prof. Dariusza Oko i ks. prof. Johannesa Stöhra. Kapłanowi od lat promującemu ruch polityczny LGBT nie spodobała się naukowa publikacja na temat powiązanego homoseksualnymi praktykami przestępczego lobby w Kościele katolickim. Autorowi publikacji, ks. Dariuszowi Oko może grozić kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności. W obronie polskiego kapłana stanął Instytut Ordo Iuris.

Kwestionowany artykuł został opublikowany w piśmie naukowym „Thelogisches”. Jego autor, ks. prof. Dariusz Oko zadbał o szczegółową bibliografię oraz powoływał się na wypowiedzi papieża Franciszka oraz Benedykta XVI. Prawda o homolobby w Kościele nie spodobała się ks. Rothe, który zażądał reakcji niemieckich organów ścigania zarówno wobec autora, ks. prof. Oko, jak i redaktora naczelnego pisma, ks. prof. Johannesa Stöhra.

Represje za PRAWDĘ! Ks. prof. Dariusz Oko pójdzie do więzienia?

Wesprzyj nas już teraz!

Po donosie ks. Rothe, sąd w Kolonii błyskawicznie wydał wyrok nakazowy. Ks. prof. Oko ma zapłacić 4800 Euro grzywny lub odbyć 120 dni aresztu. Podobna kara ma spotkać ks. prof. Johannesa Stöhra. Obaj kapłani nie przyjęli tego wyroku i złożyli odwołanie. Tym samym z pełną świadomością podjęli walkę o wolność słowa i sumienia. W przypadku niepowodzenia narażają się na wyższą karę – nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

W walce kapłanów wspiera Instytut Ordo Iuris, który poprosił zaprzyjaźnionych i sprawdzonych prawników z Frankfurtu o pomoc. Ci zgodzili się podjęcia obrony naukowców przed niemieckimi sądami, a jeśli będzie taka konieczność także przed Trybunałem Konstytucyjnym w Karlsruhe, a nawet Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. Sprawa jest niezwykle ważna. Oto bowiem proces teologów może wpłynąć na wolność słowa, sumienia i nauki w całej Unii Europejskiej.

Auror skargi, ks. Rothe, nie jest postacią anonimową. Od wielu lat publicznie błogosławi tzw. pary jednopłciowe i aktywnie promuje ruch polityczny LGBT. Znane są też wstrząsające doniesienia prasowe na jego temat. Kapłan ten został np. odwołany ze stanowiska wicerektora austriackiego seminarium, po tym jak do mediów trafiło zdjęcie, na którym całował się z jednym z kleryków, zaś na komputerach w seminarium znaleziono 40 tysięcy zdjęć pornograficznych, przedstawiających między innymi wykorzystywanie seksualne dzieci.

Represje za PRAWDĘ! Ks. prof. Dariusz Oko pójdzie do więzienia?

Co nie spodobało się ks. Rothe w publikacji obnażającej działanie homolobby w Kościele katolickim? Publikacja dotyczyła coraz głośniejszych przypadków nadużyć seksualnych i funkcjonującej w Kościele przestępczej sieci, połączonej homoseksualnymi praktykami oraz krzywdą swych ofiar. W publikacji znalazły się szczegółowe opisy przypadków nadużyć władzy, jak i przestępczej działalności między innymi usuniętego ze stanu kapłańskiego za pedofilię amerykańskiego kard. Theodore’a McCarricka, który przez lata bezkarnie wykorzystywał seksualnie dzieci i kleryków, oszukując kolejnych papieży i piastując najwyższe kościelne godności.

Jak podaje Ordo Iuris, w tekście ks. prof. Oko znajdziemy też słowa Franciszka z 2018 roku: „Miałem tu biskupa, który mi ze zgorszeniem opowiadał, że w pewnym momencie się zorientował, iż w jego diecezji – bardzo dużej zresztą – jest wielu homoseksualnych księży”. Ks. prof. Oko słowa te zestawił z wyznaniem kardynała Maradiagi, który na pytanie: „Czy istnieje gejowskie stowarzyszenie w Watykanie?” odpowiedział zdecydowanie: „nie tylko to, ale Ojciec Święty sam powiedział, że takie lobby w tym sensie istnieje. Ojciec święty stara się powoli oczyszczać tę sytuację”.

Ks. prof. Oko stawia też diagnozę spójną – także pod względem ostrości języka – ze słowami Benedykta XVI, który w opublikowanym w 2019 roku artykule „Kościół i skandal nadużyć seksualnych” dzielił się opinią, że po II Soborze Watykańskim „w różnych seminariach powstały kliki homoseksualne, które działały mniej lub bardziej otwarcie i znacząco zmieniły klimat w seminariach”.

Represje za PRAWDĘ! Ks. prof. Dariusz Oko pójdzie do więzienia?

Po publikacji ks. Rothe poinformował w mediach społecznościowych, że złożył do prokuratury w Kolonii zawiadomienie dotyczące ks. prof. Oko oraz ks. prof. Stöhra, redaktora naczelnego czasopisma „Theologisches”. Autor donosu w swoich wpisach na Facebooku i Twitterze wyciął z kontekstu słowa takie, jak „homoklika”, „homomafia”, czy porównanie sposobu działania siatki przestępczej do pasożyta, wykorzystującego bezwzględnie swego nosiciela. Donos trafił na podatny grunt i w błyskawicznym tempie doprowadził do wydania wyroków nakazowych wobec obu księży profesorów.

W ocenie Ordo Iuris wątpliwości budzi nie tylko sam fakt ścigania autorów tekstu naukowego, opatrzonego szczegółowymi przypisami, poddanego redakcji naukowej i wydanego w prestiżowym teologicznym czasopiśmie, ale też sama podstawa prawna ścigania księży profesorów. To art. 130 niemieckiego kodeksu karnego, który zakazuje mowy nienawiści wobec szeregu grup – wśród nich nie ma ani „siatek przestępczych” ani nawet ogólnie „homoseksualistów”. Zresztą wydany wyrok nie wspomina wobec kogo właściwie ks. prof. Oko miałby „nawoływać do nienawiści”. A to nie jedyna nieścisłość.

Prócz pomocy prawnej Ordo Iuris uruchomił stronę https://bronmyksiedzaoko.pl/, za pośrednictwem której można podpisać petycję do Sądu Rejonowego w Kolonii oraz Kanclerz Niemiec Angeli Merkel w sprawie obrony wolności słowa. Jak czytamy w petycji, „Ustawa Zasadnicza Republiki Federalnej Niemiec zapewnia każdemu prawo do swobodnego wypowiadania i rozpowszechniania swoich poglądów, wolność prasy oraz wolność badań naukowych. Artykuł naukowy ks. prof. Dariusza Oka stanowi zaś wyrażenie jego poglądów i jest efektem badań dotyczących obecności księży o skłonnościach homoseksualnych w Kościele katolickim”. Sygnatariusze petycji apelują o podjęcie kroków mających na celu uchylenie wyroku nakazowego, jako stojącego w sprzeczności z zapisami niemieckiej Ustawy Zasadniczej.

Petycję można podpisać tutaj: https://bronmyksiedzaoko.pl/

MA

Represje za PRAWDĘ! Ks. prof. Dariusz Oko pójdzie do więzienia?

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(31)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez