30 stycznia 2020

Nazwisko Grety Thunberg znakiem towarowym? Ekologizm spotyka się z biznesem

(Fotograf: JAVIER BARBANCHO, Archiwum: Reuters / FORUM)

Nastoletnia „ekolożka” Greta Thunberg poinformowała w środę w mediach społecznościowych, że złożyła wniosek o zarejestrowanie jej imienia i nazwiska, a także nazwy ruchu Piątki Dla Przyszłości, który zainicjowała, jako znaków towarowych.

 

Nastoletnia Szwedka tłumaczyła, że ani ona, ani inni uczestnicy zainicjowanych przez Thunberg strajków klimatycznych nie mają żadnego interesu w tej inicjatywie. Dodała jednak, że „musi to być zrobione”, aby chronić ruch Piątki Dla Przyszłości i samą „ekolożkę” przed „wykorzystywaniem jej nazwiska, czy nazwy ruchu” niezgodnie z wartościami „wyznawanymi przez jego uczestników”.

 

Thunberg wnioskuje również o zastrzeżenie terminu „Skolstrejk for klimatet”, czyli „Strajk klimatyczny” w języku szwedzkim.

 

„Moje nazwisko i #PiątkiDlaPrzyszłości są stale używane do celów komercyjnych bez wyrażenia zgody przez kogokolwiek. Jest to robione na potrzeby marketingu, sprzedawania produktów i zbierania pieniędzy w imieniu moim i ruchu” – napisała Thunberg na Instagramie.

 

Thunberg ogłosiła także, że wraz ze swoją rodziną założyła fundację, która została już zarejestrowana. Fundacja ma mieć charakter nonprofit, a jej celem ma być promowanie zrównoważonego rozwoju w zakresie „ekologii, klimatu i społeczeństwa”.

 

Źródło: Instagram, Facebook

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie