13 lutego 2019

Netanjahu przed szczytem w Warszawie: Iran to najważniejszy problem dla naszego bezpieczeństwa

(Krystian Maj/FORUM)

W Warszawie rozpoczyna się dwudniowe spotkanie dotyczące budowania pokoju na Bliskim Wschodzie. Jak zaznaczył premier Izraela, głównym tematem rozmów będą kwestie związane z Iranem, mającym w ocenie Netanjahu stanowić „największe zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa”.

 

W spotkaniu poświęconym kwestii pokoju na Bliskim Wschodzie wezmą udział przedstawiciele 60 państw. Premier Izraela twierdzi, że przewodnim tematem rozmów będzie, nie jak zaznaczano przed konferencją – opracowanie planu pokojowego dla regionu, lecz skupienie się na zagrożeniach płynących ze strony Iranu.

 

Netanjahu określił działania szyickiego państwa jako „najważniejszy problem dla bezpieczeństwa”. Dodatkowo, przyznał się do przeprowadzenia ataków na cele irańskie w Syrii. Jak podkreślił, Izrael ma bardzo dobre stosunki z każdym krajem regionu oprócz swojego północno-wschodniego sąsiada.

 

Netanjahu podkreślił, że wobec Iranu „działa każdego dnia” nie chcąc dopuścić do umocnienia jego pozycji w regionie. Iran niedawno groził Izraelowi, że w zamian za wzięcie udziału w „antyirańskiej konferencji” w Warszawie, zniszczy Tel Awiw i Hajfę. – Jeżeli ten reżim popełni straszną pomyłkę i spróbuje zniszczyć Tel Awiw i Hajfę, na pewno mu się to nie uda. Gdyby jednak do tego doszło, tegoroczna rocznica rewolucji będzie ostatnią, którą świętuje – odpowiedział lider Likudu.

 

Źródło; rmf24.pl / israelnationalnews.com

PR            

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie