Dzisiaj

Netanjahu zdementował irańskie doniesienia medialne o swojej śmierci

(Oprac. PCh24pl)

Izraelski premier Benjamin Netanjahu opublikował w niedzielę nagranie wideo z cukierni niedaleko Jerozolimy, wyśmiewając pogłoski rozpowszechniane przez irańskie media państwowe, jakoby miał nie żyć lub zostać rannym.

Na nagraniu zamieszczonym na koncie premiera na platformie X uśmiechnięty Netanjahu zamawia kawę z mlekiem i odpowiada na uwagę swojego doradcy: „W sieci mówi się, że pan nie żyje”.

„Oddałbym życie za kawę, tak jak oddałbym życie za mój naród” – odparł Netanjahu.

Wesprzyj nas już teraz!

„Chcesz policzyć, ile mam palców?” – dodał, pokazując po kolei obie dłonie i nawiązując do spekulacji, związanych z nagraniem jego wystąpienia telewizyjnego zamieszczonego na X w czwartek. Niektórzy użytkownicy twierdzili, że widzą sześć palców, sugerując, że materiał ten został wygenerowany przez sztuczną inteligencję.

Premier zwrócił się także do mieszkańców Izraela, który jest ostrzeliwany przez Iran w odwecie za rozpoczętą przez Waszyngton i Izrael wojnę przeciwko temu krajowi.

„Bądźcie czujni i przestrzegajcie instrukcji obrony cywilnej. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ułatwić wam życie, jak tylko będzie to możliwe” – powiedział Netanjahu.

Podsumowując, dodał, że siły izraelskie nadal atakują Iran i libański Hezbollah. Ostatni ze wspomnianych wciągnął Liban w wojnę z Izraelem 2 marca, gdy proirańskie ugrupowanie rozpoczęło ostrzał Izraela w odwecie za zabicie najwyższego przywódcy Iranu Alego Chameneiego w amerykańsko-izraelskim uderzeniu pierwszego dnia wojny.

Od początku wojny na Bliskim Wschodzie 28 lutego szef izraelskiego rządu odwiedził co najmniej kilka lokalizacji zaatakowanych przez Teheran: szpital, port i bazy wojskowe – podała w niedzielę agencja Reutera. Dostęp mediów do tych miejsc był jednak bardzo ograniczony lub wręcz niemożliwy – dodała. (PAP)

pap logo

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2026 rok

Zatrzymaj ideologiczną rewolucję. Twoje wsparcie to głos za Polską chrześcijańską!

mamy: 72 335 zł cel: 500 000 zł
14%
wybierz kwotę:
Wspieram