28 grudnia 2023

Netflix musi się liczyć z kolejnym bojkotem z powodu demoralizowania najmłodszych

Prezentowana na globalnej platformie filmowej Netflix, a przeznaczona dla dwulatków kreskówka „CoComelon Lane” ukazuje związki jednopłciowe jako wzorzec godny naśladowania. Z powodu notorycznego promowania dewiacyjnych postaw nadawca musi liczyć się z bojkotem konsumenckim podobnym do głośnej afery związanej z kampanią piwa Bud Light.

 

Według Netflixa „CoComelon Lane” to „najpopularniejszy serial dla niemowląt i małych dzieci w wieku do 2-3 lat”. Do takiego grona platforma skierowała filmowy motyw pary homoseksualnej, która namawia paroletniego chłopca do przebrania się za dziewczynkę i do tańca. W scenie chodzi o przekonanie najmłodszych, iż rzekomo mogą swobodnie decydować o własnej płci.

Wesprzyj nas już teraz!

A co jeśli pokażesz jak się ruszasz swoim dwóm największym fanom? – mówią do małego Nico jego „opiekunowie”. Jak widać w dalszym ciągu bajki, chłopiec dał się namówić i przebiera w strojach obydwu płci, zachęcany słowami: – Jeśli nie wiesz co wybrać, pomyśl o tym co lubisz robić i po prostu bądź sobą.

 

– Netflix potrzebuje, żeby po całości potraktować ich za to tak jak Bud Light – skwitował przesłanie filmu konserwatywny publicysta Matt Walsh. Chodzi o udany bojkot piwa Bud Light po tym, jak do jego kampanii promocyjnej zaangażowany został trans-aktywista Dylan Mulvaney. Niechęć konsumentów do marki zaowocowała wielomilionowymi stratami, zerwaniem współpracy z „gwiazdą” i zwolnienia dyrektora marketingu. Koncern wycofał się z fatalnej strategii reklamowej i powrócił do idei zwracania się do tradycyjnych odbiorców.

 

Jak podkreśla portal Afirmacja info, ewentualny bojkot nie będzie dla Netflixa nowością. Nadawca mierzył się już z taką akcją przed trzema laty, po wyemitowaniu filmu Cuties ze scenami o wymowie pro-pedofilskiej. Wówczas liczba rezygnacji z subskrypcji wzrosła w stosunku do średnich wyników aż ośmiokrotnie.

„Z uwagi na wszechobecną poprawność polityczną w Stanach Zjednoczonych powstają inicjatywy alternatywne dla Netflixa i innych, dużych platform streamingowych. Jedną z nich zaproponowała konserwatywna i chrześcijańska platforma DailyWire+. Twórcy platformy od kilku lat produkują własne filmy fabularne oraz dokumentalne. Nie są to niszowe przedsięwzięcia. Do produkcji są zatrudniani aktorzy z hollywodzkim doświadczeniem, a także znani komentatorzy polityczni, współtworzący i pracujący w DailyWire+. Platforma niedawno zaprezentowała również kolejną usługę o nazwie Bentkey, która będzie zawierała wyłącznie bajki dla dzieci” – podkreśla Afirmacja.info.

 

Źródła: Christian Post, Afirmacja.info, Twitter (X)

RoM

 

Twórca „bajki” z wątkami LGBT krytykuje platformę Netflix. Powodem brak promocji „tęczowej” produkcji

Netflixowy serial „1670” – satyra czy paszkwil?

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(18)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 299 440 zł cel: 300 000 zł
100%
wybierz kwotę:
Wspieram