24 marca 2017

Fundacja Życie i Rodzina domaga się odwołania rektora Uniwersytetu Warszawskiego  profesora Marcina Pałysa. Powodem jest nieudzielenie zgody na wykład mecenas Rebeki Kiessling, amerykańskiej obrończyni życia. Przedstawiciele fundacji przygotowali odpowiednią petycję w tej sprawie.

 

W opinii inicjatorów akcji, odmowa wydania zgody na wykład Amerykanki „to kolejny z wielu przykładów wprowadzania poprawnej politycznie cenzury na UW”. Potwierdza to treść oświadczenia wydanego wspólnie przez prof. Pałysa i prof. Wojciecha Nowaka – rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego: „W środowisku akademickim musimy odróżniać działalność jawnie lobbystyczną służącą zmianie ustawodawstwa od debaty akademickiej, której fundamentami są krytyczne rozważania i wymiana poglądów. (…) Oddzielamy oparte o naukową metodę ścieranie się stanowisk od nieakceptowalnej w murach uczelni propagandy”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina zwracają uwagę na niekonsekwencję rektora UW, który nie ma nic przeciwko, aby w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych prowadzone są Podyplomowe Studia nad Społeczną i Kulturową Tożsamością Płci „Gender Studies”. Jednym z wykładowców na tym kierunku jest Wanda Nowicka, wokół której niejednokrotnie pojawiały się kontrowersje związane z lobbingiem organizacji wspierających aborcję.

 

 Inicjatywa dotycząca UW to całkowite nieporozumienie. Rektora uczelni wybiera w demokratycznych wyborach społeczność akademicka, a nie jakieś instytucje wewnętrzne – twierdzi Anna Korzewka, rzecznik prasowy UW. Jej zdaniem Fundacja Życia i Rodziny jest „nierzetelna”, ponieważ „rektor UW zgodził się na spotkanie z panią Kiessling w formie debaty”. Jak twierdzi pani rzecznik, spotkanie nie doszło do skutku, ponieważ „nie udało się znaleźć żadnego naukowca, który chciałby w tym przedsięwzięciu uczestniczyć”.

 

Organizator spotkania, Instytut Ordo Iuris, odpowiedział na te zarzuty.  Rozumiemy, że w tak krótkim czasie dużą trudnością było dostosowanie terminów oraz przygotowanie się do merytorycznej dyskusji. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami i ogromnym zainteresowaniem wizytą pani Kiessling w Polsce ponownie zaapelowaliśmy do władz Uniwersytetu o zorganizowanie wykładu z możliwością zadawania pytań. Ta propozycja spotkała się także z odmową – informuje Joanna Zając, specjalistka ds. kontaktów z mediami Instytutu Ordo Iuris.

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

TK

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram