22 kwietnia 2015

Coraz częściej słyszymy o upowszechnieniu się zjawiska tzw. „macierzyństwa zastępczego”, zwanego również surogacją. Jest to umowa, wedle której kobieta – z reguły za wynagrodzeniem – decyduje się począć i urodzić dziecko, aby następnie przekazać je innej osobie. Ta odpychająca praktyka, będąca w istocie formą handlu żywym towarem, w tragiczny sposób dotyka dziecko, które dorasta odseparowane od swoich biologicznych rodziców, a więc i od pochodzenia oraz tożsamości. Zaprotestuj przeciwko temu nieludzkiemu procederowi!

Instytut Ordo Iuris za pomocą portalu Protestuj.pl rozpoczął kampanię protestacyjną, której celem jest uniemożliwienie zawierania umów „macierzyństwa zastępczego” we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. 25 czerwca, podczas Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, organizatorzy planują przekazać Radzie list protestacyjny wraz ze wszystkimi podpisami.

Wesprzyj nas już teraz!

Protestujący domagać się będą, aby Zgromadzenie Parlamentarne Rady wyraźnie potępiło wszelkiego rodzaju praktyki związane z macierzyństwem zastępczym. Ukoronowaniem tego potępienia miałby być akt prawny, który w sposób jasny będzie zakazywać w Europie wszelkich form macierzyństwa zastępczego. Ponadto organizatorzy postulują „uczynienie z Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, gwaranta przestrzegania praw kobiet i dzieci” oraz „konieczność inkorporowania do prawa europejskiego nowych standardów ochrony życia ludzkiego i podstawowych praw człowieka”.

Proceder „macierzyństwa zastępczego” w szczególny sposób uwłacza ludzkiej godności, sprowadzając matkę do roli przenośnego inkubatora, ojca czyniąc wyłącznie dawcą nasienia, a dziecko – przedmiotem, którym w majestacie prawa można swobodnie się wymieniać. Ta niewiarygodna dehumanizacja jest charakterystyczna dla współczesnej cywilizacji śmierci ufundowanej na pogardzie wobec ludzkiego życia i tradycyjnych wartości.

Eksperci Instytutu Ordo Iuris wskazują na liczne niezgodności surogacji z prawem międzynarodowym, m.in. z Konwencją o Prawach Dziecka (1989), Konwencją w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji względem kobiet. (1979), Konwencją o przysposobieniu dzieci (1967 i 1993), Konwencją o przeciwdziałaniu handlu ludźmi (2005) oraz Konwencją o prawach człowieka i biomedycynie.

W akcji protestacyjnej można wziąć udział za pośrednictwem portalu Protestuj.pl. Wystarczy podpisać przygotowany przez zespół ekspertów Instytutu Ordo Iuris list, który wraz ze wszystkimi podpisami trafi do Rady Europy.

KS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 361 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram