7 lipca 2021

Nie tylko Wikipedia i Twitter. Sceptycznego wobec szczepionek twórcę technologii mRNA cenzuruje LinkedIn

(Fot. pixabay.com)

Konto dr Roberta W. Malone’a na platformie LinkedIn zostało przywrócone po tygodniowej blokadzie, zastosowanej w związku z rzekomym „powielaniem dezinformacji”. Wcześniej twórcę technologii mRNA, który przestrzegał przed skutkami ubocznymi bazujących na jego wynalazku preparatów cenzurował YouTube oraz Wikipedia.

W zeszłym tygodniu dr Robert Malone powiadomił o arbitralnym zwieszeniu jego konta na LinkedInie. Decyzja administratorów platformy nastąpiła w okresie, gdy naukowiec zaczął publicznie ostrzegać przed skutkami ubocznymi dwóch szczepionek dostępnych na rynku, korzystających z opracowanej przez niego technologii. Malone podkreślał, że przyjęcie preparatu wiąże się z ryzykiem wystąpienia stanów zapalnych serca i reakcji autoimmunologicznych, szczególnie u młodych ludzi.

Naukowiec zaczął publicznie ostrzegać przed niepożądanymi skutkami szczepionek po tym, jak amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) poinformowała o dodaniu ostrzeżenia do ulotek informacyjnych dotyczących szczepionek firm Pfizer / BioNTech i Moderna z powodu nieoczekiwanie wysokich wskaźników wystąpienia zapalenia serca, zwłaszcza wśród nastoletnich chłopców i młodych mężczyzn.

Wesprzyj nas już teraz!

Pomimo wiedzy samego wynalazcy technologii mRNA oraz informacji przekazanych przez FDA, LinkedIn zdecydował o usunięciu konta naukowca. Jego działalność uznano za „wprowadzającą w błąd”. Po tygodniu blokady, konto zostało przywrócone. Dr Malone zapowiedział jednak podjęcie kroków prawnych w związku z poniesionymi stratami.

 „Historyczny zapis tego, co z biegiem czasu wymyśliłem, stwierdziłem czy osiągnąłem jest kluczem do ustalenia mojej wiarygodności i osiągnięć jako profesjonalisty. Mój naukowy dorobek został momentalnie podważony na podstawie arbitralnej, podjętej bez ostrzeżenia i wyjaśnienia decyzji o usunięciu [konta –red.]” – stwierdził naukowiec na Twitterze.

„Moja firma płaci za usługę LinkedIn premium. Moje konto zostało usunięte. Kupiłem usługę w celu promowania mojej firmy. To bardzo różni się od zasad na jakich operuje Youtube czy Twitter. Ta arbitralna i kapryśna decyzja uderzyła w nasz biznes i zasługujemy na odszkodowanie” – ocenił.

LinkedIn to międzynarodowy serwis społecznościowy, specjalizujący się w kontaktach zawodowo-biznesowych. W czerwcu 2016 platforma została przejęta przez Microsoft za 26,2 miliarda dolarów.

Wcześniej informacje przekazywane przez twórcę technologii mRNA blokował YouTube, a nazwisko naukowca zniknęło z dostępnego na Wikipedii artykułu o szczepionkach. W miejsce dr. Malone’a, jako twórców technologii wpisano „grupę badaczy z Salk Institute, University of California, San Diego i Vical”.

Źródło: lifesitenews.com / Twitter.com

PR

Zobacz także:

Wynalazca technologii mRNA znika z Wikipedii po wyrażeniu wątpliwości wobec szczepionek przeciw COVID-19

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram