6 maja 2021

Niemal cały Bundestag za segregacją obywateli na zaszczepionych i niezaszczepionych

(Fot. Pixabay)

Niemiecki parlament przyjął w czwartek zaproponowany wcześniej przez tamtejszy rząd nowy plan covidowy. Polega on na zwalnianiu zaszczepionych przeciwko koronawirusowi z przestrzegania wielu obostrzeń epidemicznych.

Za de facto segregacją obywateli na zaszczepionych, czyli mających więcej praw i wolności, i niezaszczepionych, czyli takich których prawa i wolności są ograniczone przez reżim sanitarny wprowadzony w związku z tzw. pandemią opowiedziały się w Bundestagu partie CDU (Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna), CSU (Unia Chrześcijańsko-Społeczna), SPD (Socjaldemokratyczna Partia Niemiec) a także Zieloni i Lewica. FDP wstrzymała się od głosu, zaś AfD była przeciwko.

Według regulacji, zaszczepieni przeciwko Covid-19 będą mogli m.in. bez żadnych limitów spotykać się z osobami, które jeszcze się nie szczepiły – ma to szczególne znaczenie dla regionów, gdzie dzienne liczby zakażeń koronawirusem są wysokie, a liczba kontaktów międzyludzkich ograniczona.

 

Źródło: PolsatNews.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(26)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy