„Pomieszczenie ciszy”, czyli miejsce, w którym studenci mogą odpoczywać między zajęciami, nie jest jak na razie rozwiązaniem szeroko znanym na polskich uczelniach. Taka sala funkcjonowała na Uniwersytecie Technicznym w Dortmundzie, jednak okazała się być zarzewiem konfliktu. „Pomieszczenie ciszy” na tej uczelni zostanie zamknięte z powodu zachowania uczących się tam muzułmanów. Młodzi mężczyźni rozdawali w sali Koran, podzielili pomieszczenie ze względu na płeć i byli agresywni wobec kobiet.
Od 2012 roku wydział fizyki Uniwersytetu Technicznego w Dortmundzie na zachodzie Niemiec mieścił w sobie „pomieszczenie ciszy”. Jak dotąd nie sprawiało ono żadnych problemów, a studenci mogli w nim odpoczywać między zajęciami, relaksować się i zbierać siły do dalszej nauki. Teraz zostanie jednak zamknięte. Wszystko za sprawą aktywności islamskich prozelitów.
Wesprzyj nas już teraz!
Jak informuje portal wpolityce.pl, muzułmanie rozdawali w pomieszczeniu Koran oraz islamską propagandę po niemiecku i arabsku. Ponadto wymusili podział sali na dwie części – dla kobiet i mężczyzn.
Studentki chcące korzystać ze stworzonego również dla nich miejsca, były zmuszane przez muzułmanów do przestrzegania reguł kulturowych i religijnych obowiązujących dotąd poza Europą – miały zakryć swoje twarze chustami oraz zrezygnować z używania perfum. Postawa przybyszów wywoływała niezadowolenie kobiet, między stronami dochodziło do sporów, a muzułmanie stawali się coraz bardziej agresywni.
Ponadto w pomieszczeniu islamiści zainstalowali specjalne dywany modlitewne, z których korzystali w celach kultowych.
W liście otwartym skierowanym do islamskich studentów rektor poinformował o zamknięciu „pomieszczenia ciszy”. W piśmie przypomniano, że wyznający mahometanizm stanowią zaledwie 1,2 proc. wszystkich uczących się na Uniwersytecie. Na takie treści muzułmanie zareagowali żądaniem oddania sali wyłącznie na ich użytek dodając, że czują się… prześladowani „antyislamskim rasizmem”. Władze uczelni pozostały niewzruszone. W ich opinii działania muzułmanów godzą w kobiety.
Źródło: wpolityce.pl
MWł