Do zapobieżenia planowanym przez niektórych księży na 10 maja w całych Niemczech nabożeństwom z błogosławieństwem związków osób tej samej płci zaapelowała do tamtejszych biskupów inicjatywa „Maria 1.0”.
– Planowane ceremonie błogosławieństw są celową prowokacją uderzającą w Papieża Franciszka i dlatego księża powinni się od nich powstrzymać – stwierdziła 8 maja Clara Steinbrecher, szefowa inicjatywy. – Jedność z Rzymem musi być zachowana za wszelką cenę – powiedziała.
„Wzywamy raczej biskupów i księży, aby duszpastersko i ze współczuciem towarzyszyli ludziom we wszystkich sytuacjach życiowych”. Szefowa inicjatywy „Maria 1.0” zachęca „wszystkich katolików i ludzi dobrej woli” do odmówienia 10 maja 2021 roku w południe różańca, wyrażając w ten sposób swoje przywiązanie do Maryi Dziewicy i całego Kościoła Świętego.
Wesprzyj nas już teraz!
– Wzywamy ludzi, aby prosili Matkę Bożą Maryję żeby wstawiała się u Jezusa Chrystusa, aby biskupi i kapłani trwali w jedności z papieżem i całym Kościołem – podkreśliła Clara Steinbrecher.
W odniesieniu do planowanych obchodów błogosławieństw związków homoseksualnych, inicjatywa Maria 1.0 wyraziła zaniepokojenie: „Takie ukierunkowane prowokacje niepokoją wiernych i zmuszają ich do lojalności albo wobec miejscowego biskupa, który może zatwierdzić te błogosławieństwa, albo wobec papieża. To nie powinno mieć miejsca”.
– Właściwie wszyscy księża powinni być wierni wobec Magisterium Kościoła. Przecież takie przyrzeczenie złożyli w dniu święceń – podkreśla Steinbrecher.
Inicjatywa „Maria 1.0” jest ruchem kobiet katolickich, które czczą Matkę Bożą i pragną Ją naśladować. „Wierzymy, że jest wielu ludzi na całym świecie, którzy czują to podobnie. Wszyscy oni powinni poczuć się zjednoczeni z nami w tym duchu. Nazwa inicjatywa Maria 1.0 nawiązuje celowo do kontestującej nauczanie Kościoła Inicjatywy Maria 2.0, domagającej się między innymi zezwolenia kobietom na dostęp do wszystkich funkcji kościelnych, zniesienia obowiązkowego celibatu kapłańskiego oraz „dostosowania katolickiej moralności seksualnej do realiów życia”.
KAI
TK