7 listopada 2017

Niemcy: „liberalni katolicy” naciskają. Chcą kościelnej akceptacji dla homozwiązków

„Katolickie” środowiska liberalne coraz głośniej domagają się w Niemczech wprowadzenia w Kościele akceptacji związków homoseksualnych. Teraz głos zabrała rada diecezjalna w Erfurcie.

 

Złożona ze świeckich Katolicka Rada diecezji Erfurtu domaga się od niemieckiego Kościoła „szczerej akceptacji trwałych jednopłciowych związków”. W opublikowanym kilka dni temu oświadczeniu Rady możemy przeczytać, że w Niemczech nadszedł czas na „jasne przeciwstawienie się istniejącym wciąż formom wykluczenia i deprecjacji osób homoseksualnych”.

 

Rada nie ma bynajmniej na myśli rzeczywistych form dyskryminacji, ale po prostu… wierność nauczaniu Kościoła o grzeszności związków jednopłciowych. Autorzy oświadczenia domagają się „wewnątrzkościelnej przemiany” i zrobienia dla homoseksualistów w związkach „czegoś więcej”, niż okazywania im „zwykłego szacunku”. Pożądany przez Radę stan rzeczy miałby zostać osiągnięty na przykład poprzez wprowadzenie w Kościele specjalnego rytuału błogosławienia homozwiązków.

 

To kolejny w ostatnim czasie głos niemieckich świeckich na rzecz kościelnego uznawania homoseksualnych „małżeństw”. Już pod koniec sierpnia przewodniczący największej organizacji świeckich, Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików, prof. Thomas Sternberg, postulował wprowadzenia takich błogosławieństw par jednopłciowych jako formy „docenienia ich przez Kościół”.

 

Nieco później ksiądz w diecezji Monastyru zgodził się pobłogosławić „tęczowe małżeństwo” lokalnego lewicowego burmistrza i jego partnera, co zablokowała dopiero interwencja biskupa Felixa Genna. Hierarcha został ostro skrytykowany w mediach tak przez samego burmistrza jak i przez lokalne wspólnoty świeckich.

 

Niemiecki episkopat jest oficjalnie przeciwny wprowadzaniu jakichkolwiek form błogosławienia „małżeństw” jednopłciowych. Jako przyczyny nie wskazuje się jednak bynajmniej grzesznej natury tych związków, a jedynie chęć uniknięcia wywoływania w społeczeństwie wrażenia, że chodzi o pełnoprawne małżeństwa sakramentalne.

 

Nacisk wiernych, dążących do ślepego powielania w życiu kościelnym rozwiązań forsowanych przez państwo, jest jednak tak duży, że podobnie jak miało to miejsce w przypadku kwestii rozwodników w nowych związkach można spodziewać się stopniowego osłabiania oporu niemieckich biskupów.

 

Źródło: Katholisch.de

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie