6 czerwca 2013

Niemcy: trybunał zdecydował o równych podatkach dla małżeństw i par homo

(fot. creationc / sxc.hu)

Niemiecki odpowiednik Trybunału Konstytucyjnego – najwyższa instancja tamtejszego wymiaru sprawiedliwości – wydał orzeczenie domagające się zrównania w zasadach opodatkowania i przywilejów fiskalnych związków homoseksualnych z normalnymi małżeństwami.


Trybunał w Karlsruhe ocenił, że różnica w finansowym traktowaniu wynikająca z różnic seksualnych, jest niekonstytucyjna.

Wesprzyj nas już teraz!

Od 2001 r. pederaści mogą zawierać w Niemczech tzw. „kontrakty wspólnoty życia”, które przyznają im podobne prawa do praw małżeństw, oprócz kwestii finansowych i adopcji dzieci. Po decyzji Sądu Konstytucyjnego, Bundestag będzie zmuszony do zmiany prawa. Co więcej, mimo znanej w całym zachodnim świecie zasady mówiącej, że prawo nie działa wstecz, będzie trzeba zmienić warunki opodatkowania homopar począwszy od 2001 r. (sic!).

Jaka na razie małżeństwa homoseksualne formalnie w Niemczech nie istnieją. Wymagałoby to modyfikacji tzw. Prawa Fundamentalnego z 1949 r., które jest traktowane jako niemiecka konstytucja.

Rządząca Niemcami koalicja CDU – CSU sprzeciwiała się ujednoliceniu systemu fiskalnego  homozwiązków z tradycyjnymi małżeństwami.

Wyrok niemieckiego trybunału jest oczywistym potwierdzeniem, iż w każdym kraju w którym homoseksualiści domagają się związków partnerskich, po kilku kolejnych latach żądają coraz większych uprawnień. Tak samo było przecież we Francji, w której dziś mężczyzna może „ożenić” się z drugim mężczyzną, a ośrodki adopcyjne mają obowiązek przyznać im dzieci w ramach procedur adopcyjnych. 

 

FLC, kra

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram