29 października 2013

Federalny Sąd Administracyjny orzekł, że każdy Niemiec chcący należeć do wspólnoty wyznaniowej musi płacić podatek. Pozew w tej sprawie wniósł Hartmut Zapp, emerytowany profesor prawa twierdzący, że pozostaje to w sprzeczności z katolicką wiarą.

Hartmut Zapp w 2007 roku złożył pozew w którym argumentował, że o przynależności do Kościoła decyduje wyznanie wiary, a nie wywiązywanie się z nałożonych przez państwo specjalnych obciążeń podatkowych.

Wesprzyj nas już teraz!

Obowiązujące regulacje prawne dotyczą wszystkich, katolików, protestantów i żydów. W minionym tygodniu biskupi oficjalnie ostrzegli, że osoba, która nie płaci takiego podatku poza zagrożeniem śmierci nie będzie mogła przystępować do sakramentów.

W 2011 roku Kościół katolicki otrzymał z racji wpływów z podatków kościelnych 5 miliardów euro, protestanci 4,5 miliarda. Suma ta zwiększyła dochody z inwestycji, posiadanych nieruchomości i otrzymywanych darowizn.

Sąd w swym orzeczeniu podtrzymał dotychczasową praktykę, jednocześnie udzielając wsparcia niemieckim biskupom, traktującym kwestię podatku kościelnego jako jeden z priorytetów.

Źródło: BBC

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram