24 marca 2013

Niemieccy neonaziści atakują

(fot. Marek Peters / www.marek-peters.com / commons.wikimedia.org, licencja cc)

W minionym roku neonaziści popełnili 17 600 przestępstw, o 4 procent więcej, niż w 2011 roku – poinformował niemiecki minister spraw wewnętrznych Hans-Peter Friedrich. Federalne MSW oficjalnie zweryfikuje informacje, jakie pojawiły się o liczbie ofiar śmiertelnych ekstremistów.

 

O 2 procent wzrosła liczba aktów przemocy, za którymi stali neonaziści. „Panującej wśród neonazistów gotowości do sięgania po przemoc nie można bagatelizować” – powiedział Friedrich w wywiadzie udzielonym jednej z berlińskich gazet. Jak dodał, takie zachowania stają się coraz częstsze.

 

Tymczasem, część niemieckich mediów zarzuca władzom landów, że te celowo zaniżają liczbę ofiar śmiertelnych neonazistów. Według policji, od zjednoczenia Niemiec zamordowali oni 63 osoby. Według mediów, ponad dwukrotnie więcej.

 

Ustaleniem dokładnej liczby ofiar śmiertelnych ma się w najbliższym czasie zająć federalne MSW. Odpowiedzialnością za zaniżanie statystyk dziennikarze obarczają kraje związkowe, które nie chcą straszyć opinii publicznej.

 

 

Źródło: tvp.info

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie