1 marca 2017

Niemiecka agencja federalna odwołuje się do Wielkiego Postu. Zaleca rezygnację z samochodów

(fot. Thoursie.scx.hu)

Wraz z rozpoczęciem się Wielkiego Postu niemiecka Federalna Agencja Ochrony Środowiska (UBA) i inne organizacje, propagujące program „zrównoważonego rozwoju” apelują do obywateli, by zrezygnowali z samochodów przynajmniej do Wielkanocy, przerzucając się na komunikację publiczną.

 

Katrin Dziekan z UBA zaproponowała specjalne zniżki na Deutsche Bahn i regionalne przewozy kolejowe dla tych, którzy powstrzymają się od używania samochodów przez 40 dni postu. Minister Środowiska i Ochrony Przyrody, Barbara Hendricks wsparła jej apel.  – Możemy zmienić naszą perspektywę, jeśli będziemy całkowicie świadomi i przynajmniej podczas okresu postnego przerzucimy się na inne formy transportu – przekonywała.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Ekolog Stephan Kühn stwierdził, że mniej samochodów na drogach pomoże walczyć z zanieczyszczonym powietrzem, a poza tym „dojeżdżanie do pracy autobusem lub pociągiem może być relaksujące w przeciwieństwie do stania w korkach”.

 

Na początku tego roku federalna agenda UBA opublikowała raport, mający potwierdzić, iż powietrze w miastach niemieckich uległo w 2016 roku znacznemu zanieczyszczeniu dwutlenkiem azotu, którego emitentami są stare samochody z silnikiem diesla. Łącznie w kraju liczącym 80 mln mieszkańców, jest 45 milionów samochodów.

 

Do rezygnacji z jazdy samochodami namawiają także niektóre kościoły. – W okresie postu, my chrześcijanie jesteśmy wezwani do ponownego przyjrzenia się naszym nawykom – stwierdził urzędnik ds. środowiska diecezji Mainz, Franz Hock.

 

Rzecznik Głównego Niemieckiego Automobilklub (ADAC) Andreas Hölzel zauważył, że z badań wynika, iż ludzie byliby bardziej skłonni przesiąść  się do autobusu lub pociągu, zamiast używać samochodu, gdyby ceny biletów były niższe, a połączenia szybsze i bardziej niezawodne.

 

Ulrich Lange z konserwatywnej partii CDU kanclerz Angeli Merkel z koli podkreślił, że realistycznie rzecz biorąc porzucenie samochodu nie wchodzi w grę w przypadku osób pochodzących z „okolic z dużą otwartą przestrzenią,” gdzie nie ma takich udogodnień, jak w miastach.

 

W Niemczech za najbardziej zanieczyszczone miasto uważa się Stuttgart. Tamtejsze władze niedawno przyjęły uchwałę przewidującą zamykanie niektórych ulic w centrum dla pojazdów z silnikami wysokoprężnymi w dniach o wysokim poziomie zanieczyszczenia powietrza, począwszy od roku 2018.

 

Federalna Agencja Ochrony Środowiska to jeden z głównych promotorów na forum międzynarodowym oenzetowskiego programu „zrównoważonego rozwoju”, znanego jako Agenda 2030. Przewiduje ona wprowadzenie znacznych ograniczeń na obywateli i podniesienie podatków pod pretekstem walki ze „zmianami klimatycznymi”, a także depopulację poprzez upowszechnienie antykoncepcji, aborcji i sterylizacji.

 

UBA w styczniu zaproponowała wprowadzenie wyższych podatków na produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak mleko, jaja, sery i wędliny. Maria Krautzberger – szefowa UBA – potwierdziła, że nowy podatek na te produkty miałby wynieść 19 proc. zamiast obecnych 7 proc. Wyższe podatki i związany z tym wzrost cen ma doprowadzić do zmniejszenia konsumpcji produktów pochodzenia zwierzęcego i przez to przyczynić się do rzekomego obniżenia emisji gazów cieplarnianych.

 

Źródło: thelocal.de

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram