15 września 2022

Niemiecka noblistka odpowiada na ideologiczną presję LGBT: Człowiek jest ssakiem. Ssaki mają 2 płcie

(fot. Rama, CC BY-SA 2.0 FR , via Wikimedia Commons)

Niemiecka uczona, uhonorowana nagrodą nobla za badania nad wczesnym rozwojem płodowym człowieka, nie ma wątpliwości, że istnieją jedynie dwie płcie. W udzielonym niemieckiemu medium wywiadzie Christiane Nüsslein-Volhard wskazała, że inne podejście, oraz wiara w możliwość zmiany własnej płci jest czystym nonsensem i nie wytrzymuje konfrontacji z podstawową wiedzą biologiczną.

W rozmowie z magazynem „Emma” biolog odnosiła się do słów „Komisarza ds. queer” przy niemieckim rządzie. Pełniący ten „urząd” Sven Lehmann popisał się ostatnio kreśleniem stwierdzenia, że są tylko dwie płcie mianem nienaukowego. – Być może Pan Lehmann przegapił podstawowy kurs biologii – odpowiadała uhonorowana nagrodą nobla Christiane Nüsslein-Volhard.

Jak przypomniała biolog podczas rozmowy, istnienie dwóch płci jest specyficznym przymiotem naszego gatunku i stanowi naukową oczywistość. Wszystkie ssaki mają dwie płcie, a człowiek jest ssakiem – przypomniała wszystkim „postępowcom” uczona. – Jest jedna płeć, która produkuje jaja, ma dwa chromosomy X. To się nazywa samica. I jest druga, która produkuje plemniki, ma chromosom X i Y. To się nazywa samiec – dodawała.

Wesprzyj nas już teraz!

Rozmówca zaodrzańskiego tytułu zauważyła także, że pogląd, według którego płeć człowieka może podlegać zmianom jest sprzeczny z rzeczywistością. – To nonsens! To myślenie życzeniowe. Są ludzie, którzy chcą zmienić swoją płeć, ale nie mogą tego zrobić (…) Ludzie zachowują swoją płeć przez całe życie – powiedziała – podkreślała.

Christiane Nüsslein-Volhard wspomniała również o katastrofalnych skutkach medycznych prób zatarcia swojej tożsamości płciowej. Przyjmowanie hormonów płci przeciwnej zawsze ma uciążliwe konsekwencje i prowadzi do wyniszczenia organizmu, ostrzegała. – Ciało nie może sobie z tym dobrze poradzić na dłuższą metę. Każdy hormon, który bierzesz, ma skutki uboczne. Przyjmowanie hormonów jest z natury niebezpieczne – wyjaśniała uczona.

Biolog została wyróżniona nagrodą nobla w 1995 roku. 

Źródło: emma.de, medianarodowe.com

FA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram