6 listopada 2023

Niemiecki biskup: błogosławienie związków homoseksualnych to „znak bliskości Boga w Kościele”

(Bp Karl-Heinz Wiesemann / fot. Rolf K. Wegst / Wikimedia Commons)

Bp Karl-Heinz Wiesemann z diecezji Spiry otwarcie przyłączył się do nowego przejawu rewolucji w strukturach Kościoła, która ma doprowadzić do odrzucenia katolickiej teologii moralnej. Purpurat oficjalnie stwierdził, iż księżom oferującym bluźniercze „błogosławieństwa LGBT” nie grożą pod jego jurysdykcją żadne kary.

W swoim liście bp Wiesemann zachęcił proboszczów do udzielania błogosławieństw homoseksualistom oraz rozwodnikom żyjącym w konkubinatach, dodając, że „nie muszą bać się sankcji” z powodu tego typu aktów.

Członek niemieckiego episkopatu powołał się przy tym na Drogę Synodalną oraz wypowiedź papieża Franciszka, w której ten stwierdzał „Kim ja jestem, żeby osądzać?” w odniesieniu właśnie do homoseksualizm.

Wesprzyj nas już teraz!

„Zarówno w odniesieniu do wierzących, których małżeństwa się rozpadły, jak i tych, którzy zawarli nowe związki, a zwłaszcza w odniesieniu do osób zorientowanych na tę samą płeć, pilnie nadszedł czas, zwłaszcza na tle długiej historii ich głębokich ran, aby znaleźć inną postawę duszpasterską inspirowaną Ewangelią, którą wielu z Was praktykuje od dawna” – czytamy.

„Dlatego opowiadałem się za ponowną oceną homoseksualizmu w nauczaniu Kościoła, a także za możliwością błogosławieństw dla par tej samej płci. Podtrzymuję to. Mam nadzieję, że tę palącą kwestię naszych czasów uda się dobrze rozwinąć na drodze Światowego Synodu” – podkreśla bp Wiesemann.

Zachęcając podległe mu duchowieństwo do bluźnierczych „błogosławieństw”, zapewnił, iż taka postawa jest podyktowana „jego własnym długim doświadczeniem duszpasterskim” nakierowanym na zapewnienie „opieki duszpasterskiej parom, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą przyjąć sakramentu małżeństwa”.

Pozwolił sobie także na osobliwą uwagę, pozostającą w typowo modernistycznym duchu powoływania się na nowe odczytanie Słowa Bożego, pisząc, że poprzez błogosławienie grzechu „dajemy tym wierzącym wyraźny znak bliskości Boga we wspólnocie Kościoła”. Tego typu akt miałby jego zdaniem stanowić „wyraźne wsparcie jako akt błogosławieństwa tego, co istnieje w związku małżeńskim pod względem miłości, zaangażowania i wzajemnej odpowiedzialności”.

Źródło: lifesitenews.com

FO

„Bp Kaszak mało zrozumiał z tego, co się stało”. Piotr Semka o nierozwiązanym problemie Dąbrowy Górniczej

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(9)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 251 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram