Biskup Karl-Heinz Wiesemann z diecezji Spiry w Niemczech oficjalnie umożliwił księżom udzielanie „błogosławieństwa” związkom homoseksualnym, a także cudzołożnym i grzesznym związkom pozamałżeńskim.
W liście z 2 listopada skierowanym do duchowieństwa i pracowników diecezji, biskup powołał się na Niemiecką Drogę Synodalną, której uczestnicy w zdecydowanej większości opowiadają się za „błogosławieństwami” osób tej samej płci. Wiesemann powołał się również na stwierdzenie papieża Franciszka: „Kim jestem, by osądzać?” i zasugerował, że takie „błogosławieństwa” powinny zostać przyjęte przez Kościół Powszechny w procesie synodalnym.
Biskup Spiry uznał wprowadzenie „błogosławieństw” par LGBT za pilny przejaw zadośćuczynienia Kościoła wobec „wykluczonych” grzeszników. „Zarówno w odniesieniu do wierzących, których małżeństwa się rozpadły i którzy ponownie się pobrali, a zwłaszcza w odniesieniu do osób tej samej płci, pilnie nadszedł czas, zwłaszcza na tle długiej historii głębokich ran, aby znaleźć inną postawę duszpasterską inspirowaną Ewangelią, tak jak wielu z was praktykuje od dawna” – napisał, przyznając, że praktyki duszpasterskie polegające na błogosławieństwie grzechu sodomskiego i cudzołóstwa odbywały się w jego diecezji już od jakiegoś czasu.
Wesprzyj nas już teraz!
Biskup jednocześnie zakwestionował katolickie nauczanie moralne na temat homoseksualizmu, oświadczając: „Dlatego opowiadam się za ponowną oceną homoseksualizmu w nauczaniu Kościoła, a także za możliwością błogosławieństw dla par tej samej płci”.
Biskup Wiesemann wyraził również nadzieję, że „ta niezwykle pilna w naszych czasach kwestia, zostanie rozwinięta ścieżce Światowego Synodu”.
W swoim oświadczeniu, bp Wiesemann nie tylko umożliwił księżom „błogosławienie” par LGBT+, ale również zachęcił do aktywnego poszukiwania par szukających aprobaty homoseksualnego stylu życia w Kościele, „aby mogli doświadczyć Bożego błogosławieństwa dla ich wspólnej podróży przez życie”.
Źródło: lifesitenews.com
PR
XX Kongres Konserwatywny: dr Marguerite A. Peeters laureatką Nagrody im. Księdza Piotra Skargi
Co robić z wątpliwym nauczaniem Franciszka? Rozwiązanie jest banalnie proste