24 września 2015

Niemiecki pragmatyzm. Władze zakwaterowały imigrantów na terenie byłego obozu koncentracyjnego

(By Leipnizkeks (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons)

Tylko we wrześniu do Niemiec przybyło ponad 100 tysięcy imigrantów. W związku z kryzysem wywołanym napływem ogromnej grupy ludzi władze Augsburga postanowiły zakwaterować przybyszów na terenie byłego obozu koncentracyjnego Dachau. To kolejny przypadek osiedlenia imigrantów na terenie byłego obozu koncentracyjnego. Na początku roku azylanci zasiedlili KL Buchenwald.

 

Budynki KL Dachau przeznaczone dla przybyszów nie stanowią części muzealnej byłego obozu. Mimo tego skojarzenia są jednoznacznie negatywne, gdyż mieszkali w nich SS-mani oraz więźniowie. Zabudowania stanowiły część kompleksu plantacyjnego, a śmiertelność wśród pracujących tam ludzi była niezwykle wysoka ze względu na ciężkie warunki. „To było miejsce naznaczone śmiercią” – powiedziała dyrektor muzeum Dachau, Gabriele Hammermann, w rozmowie z portalem tvn24.pl.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Po wyborze miejsca zakwaterowania imigrantów władze Augsburga poddane zostały medialnej krytyce. Tłumacząc swoją decyzję broniły się faktem, że dysponują ograniczoną ilością miejsc. Ponadto ich zdaniem warunki na terenie byłego obozu koncentracyjnego Dachau są bardziej komfortowe niż w innych obiektach zarządzanych przez administrację. Niegdyś w zabudowaniach gospodarczych KL Dachau mieszkały osoby korzystające z opieki społecznej.

 

Zdaniem niemieckiej prasy pomysł zakwaterowania imigrantów w byłym obozie koncentracyjnym jest upiorny – informuje portal tvn24.pl. Najdelikatniejsze medialne komentarze mówią o przesadnym pragmatyzmie.

 

To kolejny przykład wykorzystania niemieckich obozów koncentracyjnych na potrzeby uchodźców. Kika miesięcy temu przybysze zasiedlili zabudowania KL Buchenwald. Już wtedy liczba migrujących do Niemiec obywateli państw Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu była ogromna.

 

Od początku roku do RFN przybyło 521 tysięcy osób, czyli niewiele mniej niż żyje w Poznaniu. Do końca roku Niemcy spodziewają się napływu jeszcze około 300 tysięcy osób, tak że łączna liczba przybyłych do RFN w 2015 roku będzie wyraźnie wyższa niż mieszkańców Krakowa. Inne niemieckie landy radząc sobie z uchodźcami myślą o innych, równie kontrowersyjnych decyzjach. Nadrenia Północna-Westfalia rozważa konfiskatę prywatnych mieszkań na rzecz imigrantów, o czym pisaliśmy na portalu PCh24.pl.

 

KL Dachau niedaleko Monachium było pierwszym obozem koncentracyjnym założonym w nazistowskich Niemczech. Obóz powstał w 1933 roku, niedługo po wyborczym zwycięstwie i objęciu władzy przez NSDAP.

 

Źródło: tvn24.pl

MWł

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 60 592 zł cel: 500 000 zł
12%
wybierz kwotę:
Wspieram