25 sierpnia 2025

„Niepokalana” 2025 coraz bliżej! Przyjdź. Zobacz. Doświadcz

(Źródło: XXXIX Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów „Niepokalana” 2025 - materiały prasowe)

W drugiej połowie września na Mazowszu odbędzie się jedno z najbardziej unikalnych wydarzeń kulturalnych w Polsce – XXXIX Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów „Niepokalana” 2025. Od 19 do 21 września Józefów i Ołtarzew staną się miejscem spotkania twórców filmowych, producentów, dziennikarzy i publiczności z całego świata.

Na XXXIX edycję Festiwalu swoje dzieła zgłosili twórcy z czternastu państw, m.in. z Polski, USA, Gwatemali, Hiszpanii, Australii, Indii, Palestyny, Węgier i Ukrainy. Widzowie będą mogli zobaczyć filmy fabularne, dokumentalne klasyczne i fabularyzowane, edukacyjne, amatorskie, programy i widowiska telewizyjne oraz teledyski – wszystkie zakorzenione w chrześcijańskich wartościach i podejmujące ważne tematy społeczne.

Program Festiwalu przewiduje otwarte i bezpłatne projekcje filmowe, spotkania z autorami, wystawy towarzyszące, a także konferencję naukową o. dr. Łukasza Buksy OFM z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie Uroczysta Gala Wręczenia Nagród, która odbędzie się 21 września w sali widowiskowej „Scena Ołtarzew”.

„Niepokalana” (do 2016 r. znana jako „Niepokalanów”) to festiwal o prawie czterdziestoletniej tradycji. Od początku organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im. św. Maksymiliana Marii Kolbe – pierwsze katolickie stowarzyszenie wiernych zarejestrowane w Polsce po przemianach ustrojowych, posiadające aprobatę Konferencji Episkopatu Polski. Celem inicjatywy jest nie tylko promocja wartościowych treści, ale także budowanie przestrzeni dialogu i wspólnoty wokół sztuki filmowej i mediów.

Festiwal odbywa się pod patronatem honorowym m. in. Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, Przewodniczącego KEP abp. Tadeusza Wojdy SAC oraz Metropolity Warszawskiego abp. Adriana Galbasa SAC.

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Zatrzymaj ideologiczną rewolucję. Twoje wsparcie to głos za Polską chrześcijańską!

mamy: 236 915 zł cel: 500 000 zł
47%
wybierz kwotę:
Wspieram