7 grudnia 2021

Niezaszczepieni do zwolnienia. Segregacja sanitarna personelu w amerykańskich szpitalach to fakt

(pixabay.com)

Ponad 200 osób straciło pracę w sieci szpitali UMass Memorial Health. Osoby te zostały zwolnione, bo odmówiły przyjęcia szczepionki przeciwko Covid-19. Przypadek z Massachusetts nie jest odosobniony.

Sieć szpitali o wprowadzonym obowiązku szczepień poinformowało swoich pracowników jeszcze latem tego roku. Pracownicy mieli czas na wykonanie szczepień do 1 listopada. Brak spełnienia tego wymogu lub brak przedstawienia stosownego zwolnienia – jak zapowiedziano – zaowocuje zwolnieniem.

Zapowiedzi te właśnie stały się faktem. UMass Memorial Health zwolniła już nad 200 osób. Przedstawiciele władz sieci skomentowały ten fakt tym, że mieli nadzieję, że „wszyscy dostaną szczepionkę i pozostaną w UMass Memorial”. Jak tłumaczyli, dla placówki zdrowia, ochrona pacjentów i osób świadczących usługi była ważniejsza.

Wesprzyj nas już teraz!

UMass Memorial zatrudnia 15 tys. pracowników i prowadzi kilka szpitali w centralnym Massachusetts. Nie jest jedyną firmą, która wymusiła na pracownikach szczepienia. Taki obowiązek ogłosiły bowiem niemal wszystkie szpitale w mieście. Nie wszędzie są jednak zwolnienia. Część pracowników może korzystać z bezpłatnych urlopów.

Tak np. sieć szpitali Southcoast Health zwolniła 216, a 102 osoby wysłano na bezpłatny urlop (część z nich zdecydowało się na przyjęcie pierwszej dawki). 151 pracowników zostało zwolnionych z obowiązku zaszczepienia – ze względów religijnych lub medycznych. Te osoby są systematycznie testowane.

Źródło: polsatnews.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 556 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram