23 lipca 2014

Po nowej pełnomocnik można się spodziewać propagowania feministycznego sposobu widzenia rzeczywistości i zaostrzenia kursu w tej dziedzinie – uważa prof. Aleksander Stępkowski, prawnik z Uniwersytetu Warszawskiego, prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris”. Polacy muszą zatroszczyć się o poszanowanie prawa do wychowania dzieci zgodnie z własnym sumieniem.

 

„Prof. Małgorzata Fuszara jest osobą od lat głęboko zaangażowaną w upowszechnianie feministycznego sposobu spoglądania na rzeczywistość. Niewątpliwie można po niej się spodziewać działań propagujących to stanowisko światopoglądowe i znacznie wykraczających, tak jak to miało miejsce dotychczas, poza przewidziany prawem europejskim zakres zadań organu odpowiedzialnego za problematykę antydyskryminacyjną” –analizuje prof. Aleksander Stępkowski.

 

„Dodatkowo, techniczne kompetencje i biegłość Pani Profesor w tym obszarze każą spodziewać się zaostrzenia kursu. Myślę, że integralność i poszanowanie konstytucyjnych praw rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z ich przekonaniami, podobnie jak zasada bezstronności światopoglądowej państwa, wymagać będą teraz jeszcze większej troski ze strony społeczeństwa obywatelskiego niż za kadencji poprzedniej pani pełnomocnik. Również przedsiębiorcy mogą się obawiać w większym stopniu rządowego poparcia dla ograniczeń wolności umów i swobody gospodarczej przewidzianych w nowelizacji prawa antydyskryminacyjnego, która jest obecnie przedmiotem prac w Sejmie” – dodaje prawnik.

KAI

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie