12 lutego 2019

Nowe podręczniki szkolne bez „agresywnej ideologii gender”? Tego chce prezydent Bolsonaro

(REUTERS/Ricardo Moraes / FORUM)

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro nie zwalnia tempa w walce z ideologią LGBT. Polityk ogłosił w poniedziałek plan zmian w podręcznikach do szkół publicznych. Zakłada on m.in. wyeliminowanie z nich treści promujących homoseksualizm i gender.

 

Po objęciu urzędu przez Jaira Bolsonaro w Brazylii rozpoczęła się walka z propagandą LGBT. Jedną z nich są nowe wytyczne dla wydawców podręczników szkolnych nakazujące im „usunięcie odniesień do ideologii gender i LGBT”. Pomysł prezydenta poparł minister edukacji Ricardo Velez Rodriguez, który stwierdził, że czas zakończyć „agresywne promowanie ideologii płci”.

 

Według ankiety ze stycznia 2019 roku 59 proc. brazylijskich chrześcijan nie akceptuje edukacji seksualnej omawianej w szkołach. Jak przypomina serwis LifeSiteNews „konserwatywni katolicy to kluczowi zwolennicy Bolsonaro”.

 

Źródło: dorzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie